V Bratislave ste sa mohli pokochať veteránmi MHD

V rámci Európskeho týždňa mobility sa v stredu 16. septembra 2009 konala v Bratislave výstava historických vozidiel dopravného podniku Bratislava. Na námestí pred Redutou bol vystavený historický trolejbus FBW – Oerlikon #80 , na Hlavnom námestí zasa boli vystavené historický autobus Škdoa 706 RTO #236 a Karosa Kabrio. Záujem verejnosti o vystavené historické vozidlá bol veľmi veľký. Malí, či veľkí, každý si chcel pozrieť interiér historických vozidiel. Na  akcií, ktorú slávnostne otvoril primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský bol okrem výstavy historických vozidiel pripravený zaujímavý program.

Zatiaľ čo na pódiu okrem iných vystúpila aj skupina Funky flowers, deti mohli rozvíjať svoje výtvarné umenie. Každý kto nakreslil nejaký obrázok na tému Ako si predstavujem Deň bez áut bol zaradený do súťaže o hodnotné ceny ako perá, tričká a poznámkové bloky s logom dopravného podniku, ale aj publikáciu k 100. výročiu trolejbusovej dopravy mesačný lístok na MHD / vstupenku na plaváreň pasienky / voľnú vstupenku na vybraný domáci zápas HC Slovan Bratislava. Z nášho klubu sa okrem mňa do súťaže zapojil aj Martin Žarnovický. Naše kresby – historická električka DPMB #38 a historický trolejbus Škoda 9 Tr H 53 sa porote páčili a boli ocenené.

Európsky týždeň mobilty trvá až do 22. septembra, kedy bude v rámci Dňa bez áut jazdiť bratislavská MHD zadarmo. Viac informácií o programe v rámci európskeho týždňa mobility nájdete na stránke www.bratislava.sk.

Autor: Jaroslav Filo
text a foto: Jaroslav Filo, Martin Žarnovický

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.