TV Tip: Vlak do stanice Nebe

Dnes 3. novembra 2012 od 12:05 hodin vysílá Česká televize na programu ČT2 starší český (československý) film „Vlak do stanice Nebe„. F<span title=“blocked::http://www.csfd.cz/film/4987-vlak-do-stanice-nebe/“>ilm režiséra Karla Kachyni z roku 1972 byl natáčen m.j. i na tehdy právě zanikající Považskej lesnej železnici, jejíž zbývající předměty charakteru exponátů se od roku 2002 staly součástí „Múzea Liptovskej dediny“ v Pribylině (a depo a kolejiště v Liptovském Hrádku bylo zrušeno).

O filmu:

Píše se rok 1944. Konec války je ještě v nedohlednu a nálety na Prahu jsou čím dál častější. Paní Havelková proto pošle dcerku Dášu (Z. Smrčková) k dědečkovi Baudyšovi (J. Koza), který žije na horské samotě jménem Chmura. Ta je se zbytkem světa spojená jen malou železnicí, vybudovanou kvůli dopravě dřeva. Dál za Chmurou je už jen konečná zastávka jménem Nebe. Dáša se spřátelí s dětmi ve škole, do které dojíždí vláčkem. Ona sama se nejvíc líbí Frantovi, synovi topiče na lokomotivě. Chlapec si jednou dokonce lokomotivu vypůjčí a přijede s ní pro Dášu na Chmuru. Výlet ovšem nedopadne příliš dobře a Franta, který si dobrodružství doma odskáče, se rozhodne utéct k partyzánům. Jenže vesnici a trať obsadí němečtí vojáci, kteří si ve výtopně zřídí sklad střeliva. Franta a Dáša se pokusí zmocnit se jejich nákladu…

Hrají: J. Koza, Z. Smrčková, A. Procházková, B. Navrátil, M. Štěpánek, M. Vavruša a další. Scénář O. Hofman a K. Kachyňa. Kamera J. Illík. Režie Karel Kachyňa.

Autor: Honza a Český televízia
Foto: Česká televízia

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.