TV Tip: Dokument Vládne nebo

Dávame Vám do pozornosti exkluzívny dokument RTVS o dosluhujúcej slovenskej vládnej letke na sovietskych lietadlách TU-154M a JAK-40 Vládne nebo v réžii Ivana Jankodína, ktorý si môžete pozrieť už dnes o 22:00 na STV2. Téme sa venuje aj Rádio Slovensko denne o 13:13 v relácii Príbeh na týždeň.

Letecký útvar ministerstva vnútra zdedil sovietske lietadlá TU-154M a JAK-40 ešte v čase delenia federálneho majetku. Mnohé slúžili viac ako 35 rokov, no ich čas sa naplnil. Odstavením týchto strojov však odchádza aj jedna celá generácia, ktorá na nich odslúžila celú svoju leteckú kariéru. Posádka kapitána Polnišera na nich odpracovala tisícky letových hodín Dokument RTVS s názvom Vládne nebo je príbeh posádky kapitána Polnišera, ktorá na lietadlách JAK-40 a TU-154M nalietala tisíce hodín. Pristála vo viac ako 120 krajinách sveta a ktorá mala na palube ústavných činiteľov socialistického, ponovembrového Československa a aj všetkých ústavných činiteľov za prvých 25 rokov éry samostatnosti. Špeciálnym hosťom bol pápež Ján Pavol II, ktorý mal po vstupe na palubu veľmi nečakanú požiadavku. Na palube jedného Tupoleva bola aj posteľ, no využilo ju len niekoľko cestujúcich. Kto najviac? Aj to sa dozviete už dnes večer v dokumente Vládne nebo.

Kamera: Braňo Mihok, Robo Jančík,
Námet, scenár a réžia: Ivan Janko
odín

Autor: Patrik Špačinský
Zdroj: RTVS
Video: Youtube.com (Matias Aviation Channel)

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.