Tip na október: S Dvašesťdvojkou na Vlčiansky jarmok

Odchod z Nededu

ŠAĽA, NEDED – Železničný portál VLAKY.NET vás v sobotu 1. októbra 2016 pozýva na jazdu s historickým motorovým vozňom M 262.004 Fontána po trati Šaľa – Vlčany – Neded. V obci Vlčany bude v tento deň prebiehať tradičný Vlčiansky jesenný jarmok.

Po roku sa tak už druhýkrát naskytne možnosť prejsť si celú trať, ktorá bola v cestovnom poriadku vedená pod číslom 134, vrátane koncového úseku medzi dopravňami Vlčany a Neded.

Historický motorový vlak vyrazí na svoju jazdu z Bratislavy – hlavnej stanice o 10:25 a do Šale dorazí o 11:18. Následne sa vydá po trati č. 134, pričom bude zastavovať na všetkých zastávkach. Návrat do Bratislavy je plánovaný o 18:58. Celkovo budú v priebehu dňa na trati Šaľa – Vlčany a Vlčany  – Neded vypravené po dva páry mimoriadnych historických vlakov. A keďže nielen železnicou je človek živý, po čas dňa si môžete okrem jazdenia vychutnať aj pohostenie a atrakcie vlčianskeho jarmoku. Centrum jarmoku je od stanice vo Vlčanoch vzdialené cca 1 km.

Zdroj: VLAKY.NET

vlciansky-jarmok-2016

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.