Tip no november: Električkou za Štefánikom

TRENČIANSKY KRAJ – Nezisková organizácia Trenčianska elektrická železnica Vás srdečne pozýva na mimoriadnu jazdu historickou električkou do Trenčianskych Teplíc, ktorá sa uskutoční už tento pondelok 18. novembra 2019 pri príležitosti slávnostného odhalenia pamätníka generála Milana Rastislava Štefánika.

Mimoriadny električkový spoj bude odchádzať zo železničnej stanice v Trenčianskej Teplej o 14:00 za účasti legionárov v dobových uniformách. Po príchode do Trenčianskych Teplíc (cca 14:16) sa budete môcť presunúť pred mestský úrad, kde sa o 14:30 uskutoční slávnostné otvorenie za účasti posledného žijúceho potomka Štefánika – pranetere Tamary Dudášovej. O 2 hodiny neskôr sa uskutoční premietanie dokumentárneho filmu “Poroba” spojené s besedou s autorom PhDr. Pavlom Kanisom, CsC.

Spiatočný odchod električky do Trenčianskej Teplej je o 17:00 a počas jazdy bude prebiehať výklad o histórii Trenčianskej elektrickej železnice.

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.