Tip na výstavu: Železnice v archívnych dokumentoch

BRATISLAVA – Srdečne Vás pozývame na výstavu Železnice v archívnych dokumentoch, ktorej vernisáž sa uskutoční v stredu 29. februára 2012 o 15.15 hod. vo výstavných priestoroch Slovenského národného archívu na Drotárskej ceste 42. Výstava poteší malých i veľkých – všetkých, ktorým učaroval vlak ako dopravný prostriedok. Výstava potrvá do 30. apríla 2012 a bude otvorená v dňoch pondelok – piatok od 08:00 – 15:15.

Návštevníci výstavy si budú môcť prezrieť rôzne historické dokumenty týkajúce sa železníc, technickú dokumentáciu železničných stavieb, projekty, technické výkresy stavieb a vozidiel, cestovné doklady, preukazy vyznamenania, železničné mapy či propagačné materiály. Prezentované budú napríklad aj dokumenty o visutej lanovej dráhe z Tatranskej Lomnice na Skalnaté Pleso.

Výstava archívnych dokumentov bude doplnená o niektoré trojrozmerné predmety zapožičané z Múzejno-dokumentačného centra MDC.

Zdroj: Slovenský národný archív

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.