Tip na výstavu: Výstava Tatra v OC Mlyny

Vystava Tatra_2015NITRA – Galéria MLYNY pripravila v rámci svojich každoročných veľkých výstav prekvapenie pre všetkých nadšencov historických i súčasných automobilov. V dňoch 17. septembra do 7. októbra 2015 sa bude v priestoroch MLYNOV rozprestierať unikátna interaktívna výstava automobilky Tatra, na ktorej budete mať možnosť vidieť na vlastné oči unikátne veterány ako i exponáty zo súčasnosti. Reálnymi historickými exponátmi budú Tatra 12, Tatra 54, Tatra 603, Bugy Tatra, maketa Tatra President, podvozok T11, motor T603 V8 v reze – unikátny pohľad do vnútra motora ako aj motor z nákladného automobilu T815 V12 – 700kg. Návštevník bude môcť obdivovať karosárske makety vozidiel a dozvie sa viac aj o špeciáloch Rallye Paris – Dakar a TATRA 815 okolo sveta.

Súčasťou expozície bude aj výstava fotografií, na ktorej si budete môcť (v prípade aplikácie na QR kódy v mobilnom telefóne) prostredníctvom QR kódu prečítať viac informácií o modeloch áut.
Veľkým a iste príjemným prekvapením pre budúcich dizajnérov automobilov bude štúdio automobilového designu, kde si na veľkej tabuli bude môcť každý vytvoriť vlastný automobil (veľkosť 1 – 1,5 m) zložením rôznych druhov častí karosérie. Pre najmenších návštevníkov budú pripravené maľovanky automobilov Tatra a pre trošku šikovnejších možnosť postaviť vlastný model automobilu pomocou stavebnice MERKUR alebo vystrihovačky.
Všetkých Vás srdečne pozývame na túto unikátnu výstavu, ktorá iste pritiahne pozornosť mladších i starších návštevníkov nielen mužského pohlavia. Využite pár voľných chvíľ popri nákupoch a strávte ich príjemnou krátkou prechádzkou naprieč históriou tejto dnes už pamätnej automobilky.

Autor: Jaroslav Filo a OC Mlyny

Vystava Tatra_2015

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.