Tip na víkend: Výstava železničných modelov v Lednických Rovniach

LEDNICKÉ ROVNE – Združenie Klub železničných modelárov Považia má ambíciu v dlhodobom horizonte budovať modulovku v rozsahu Púchov – Trenčianska Teplá a odbočné trate do Horného Sŕnia a Lednických Rovní. V roku 2012 sa podarilo získať v rámci grantu Dedičstvo regiónov financie na budovanie úseku Nemšová – Lednické Rovne a na usporiadanie výstavy nielen modulovky, ale aj zaujímavostí trate, fotografií trate a iných materiálov viažucich sa k trati. V súčasnosti sú „koľajovo“ hotové hlavné stanice trate Nemšová, Pruské a Lednické Rovne a niektoré medzistaničné moduly.

Premiérové  jazdenie na štyridsiatke modulov bude v školskej telocvični v Lednických Rovniach počas miestnych osláv dňa 24. a 25. augusta 2013 od 10.00 do 18.00. Tento projekt sa uskutočnil vďaka podpore Nadácie SPP a vstup je na toto podujatie voľný. Ak má niekto nejaké zaujímavé veci viažuce sa k trati, prípadne nejaké železničné papierové modely, ktoré by chcel na výstave ukázať alebo prezentovať, môže kontaktovať spomínaný klub železničných modelárovna adrese kzmpovazia@gmail.com.

Zdroj: VLAKY.NET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.