Tip na víkend: Výlet motoráčkem do Otovic zastávky a Žacléře

JAROMĚŘ, OTOVICE – V sobotu 20. a 27. novembra 2010 vás pozývame na celodenný výlet po železničných tratiach v ČR, ktoré sú navrhnuté na zrušenie. Trasa povedie z Jaroměře přes Broumov do Otovic zastávky a ďalej cez Trutnov k štátnej hranici u Královce a do Žacléře. Nostalgický vlak sa nakoniec vráti do Jaroměře.

V rámci striktného šetrenia plánuje fyzické zrušenie niektorých tratí a u desiatky z nich je už aktuálne ministerstvom dopravy vedené správne konanie vo veci zrušenia regionálnej dráhy. Okrem iných tratí je medzi nimi aj dráha Broumov – Otovice zastávka a dráha Královec – Žacléř. Občianske združenie ŽelPage sa preto v spolupráci s Výtopňou Jaroměř rozhodlo usporiadať zvlýštnu jazdu, v rámci ktorej budete možno poslední, kto sa n túto trať pozrie. Mimoriadny vlak pôjde po trase Jaroměř – Česká Skalice – Náchod – Otovice zastávka – Adršpach – Trutnov – Královec – Lubawka štátna hranica – Žacléř – Královec – Trutnov – Starkoč – Jaroměř. Vlak tvorený dvoma motorovými vozmi M 131.1 odchádza z Jaroměře pět o 08:05 a plánovaný príjazd späť do Jaroměře je po piatej hodine. Pre cestujúcich, ktorí cestujú z väčšej diaľky, bude umožnený prestup v České Skalici, odkiaľ je plánovaný odjazd po rychlíku 849 Úpa. Protože Pretože i druhá jazda sa rýchlo predala, organizátori sa dohodli z dopravcom na zdvojení súpravy na oba termíny a k dispozícií sú tak ďalšie miesta.. 

Počas jazdy by malio byť zorganizovaných niekoľko fotozastávok, hlavne na tratiach bez pravideľnej dopravy. Počas cesty bude k dispozícií studené občerstvenie  a záujemcvia si budú môcť kúpiť kalendáre z e–shopu ŽelPage. Cena cestovného je 600 korún. V prípade záujmusi musíte miesta rezervovať cez elektronický rezervačný systém ŽelPage. Akcia sa bude konať  iba v prípade dostatočného poetu záujemcov. Organizátoriu vás prosia o platbu vopred na účet občianskeho sdruženia ŽelPage. Kód rezervácie slúži ako variabilný symbol platby. Neuhradené prihlášky môžu organizátori po týždni ponúknuť iným záujemcom.

Zdroj: ŽelPage
Úprava: Jaroslav Filo

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.