Tip na víkend: Premávka historického vlaku HÉV v Budapešti

BUDAPEŠŤ – V sobotu 16.2.2013 a 23.2.2013 sa uskutočnia nostalgické jazdy s historickým vlakom  HÉV typu M-VIII na trase prímestskej železnice
Örs vezér tere-Gödöllő – spoločný úsek linky HÉV8 a HÉV9,  ktorá sa uskutoční medzi 9.14 a 15.59,

 

 

 

 

Cestovný poriadok:

Örs vezér tere (M):   9.14 ,.11.44, 14.14
Nagyicce:  9.19, .11.49, 14.19
Sashalom:  9.21 ,.11.51, 14.21
Mátyásföld, repülőtér:  9.23, .11.53, 14.23
Cinkota:  9.28,  11.58, 14.28
Kistarcsa:  9.35 , 12.05 , 14.35
Kerepes:  9.38, 12.08, 14.38
Szilasliget:  9.41, 12.11,  14 41
Mogyoród :  9.45, 12.15 , 14.45
Gödöllő, Szabadság tér:  9.54, 12.24,  14.54
Gödöllő:  9.59, 12.29 , 14.59 (príchod)

Gödöllő:  10.35 , 13.05 , 15.35
Gödöllő, Szabadság tér  10.40, 13.10,  15.40
Mogyoród:  10.49, 13.19, 15.49
Szilasliget:   10.53, 13.23 , 15.53
Kerepes:  10.58, 13.28, 15.58
Kistarcsa:   11.01, 13.31 ,  16.01
Cinkota:  11.10, 13.40, 16.10
Mátyásföld, repülőtér   11. 15, 13.45, 16.15
Sashalom:   11.18,  13.48, 16.18
Nagyicce: 11.21, 13.51, 16.21
Örs vezér tere (M): 11.26, 13.56, 16.26 (príchod)

Cestovné: 1000 forintov dospelí, 500 forintov deti

Do Budapešti odporučané dopravne spojenia vlakmi

EN  477 METROPOL

Berlin Hbf (tief)-18:10
Berlin Südkreuz-18:19
Dresden Hbf-21:08
Děčín hl.n.- 21:56
Ústí n.L.hl.n.-22:13
Praha-Holešovice-23:17
Praha hl.n.-0:01
Pardubice hl.n.-1.16
Brno hl.n.-3:18
Břeclav-4:42
Kúty-4:57
Bratislava hl.st.-5:50
Nové Zámky-6:46
Štúrovo-7:15
Vác-7:50
Budapest-Keleti pú-8:35 (príchod)

——————————————-

EC 537 Hornád

Košice-6:02
Hidasnemeti-6:33,
Forro-Encs-6:53
Szikszo-7:09
Miskolc Tiszai pú-7:28
Füzesabony-8:07
Budapest-Keleti pú-9:30 (príchod)
————————————————
späť
————————————————

EC 537 Hornád

Budapest-Keleti pú-18:30
Füzesabony-19:53
Miskolc Tiszai pú-20:33
Szikszo-20:53
Forro-Encs-21:09
Hidasnemeti-21:37
Košice-21:58
—————————————–
EN  477 METROPOL
Budapest-Keleti pú-20:05
Vác-20:47
Štúrovo-21:24
Nové Zámky-21:52
Bratislava hl.st.-22:58
Kúty-23:40
Břeclav-00.18
Brno hl.n.-1:10
Pardubice hl.n.-2:52
Praha hl.n.-4:29
Praha-Holešovice-4:39
Ústí n.L.hl.n.-5:43
Děčín hl.n.-6:04
Dresden Hbf-7:03
Berlin Südkreuz-9:46
Berlin Hbf (tief)-9:53

zo stanice Budapest-Keleti pú (východné nádražie) je stanica HÉV-Örs vezér tére dostupná priamou linkou metra M2 (vystúpiť treba na konečnej zastávke)

Autori: Patrik Špačínsky a Martin Žarnovický
Úprava: Martin Žarnovický a Jaroslav Filo
Zdroje: http://www.bkv.hu/, http://cp.atlas.sk/vlakbus/spojenie/, http://vonalhalozat.lapunk.hu/tarhely/vonalhalozat/kepek/h0251.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.