Tip na víkend: Noc múzeí s Dopravným podnikom Ostrava

OSTRAVA – V sobotu 25. mája 2013 sa od 17 :00 do 24:00 uskutoční tradičná Noc múzeá. Pri tejto príležitosti ostravský dopravný podnik  mimoriadne sprístupní miesto deponovania historických električiek, ktoré sa nadchádza v areáli ústredných dielni. Vystavené však budú i ďalšie historické dopravné prostriedky zo zbierky mestského dopravcu.

 

 

 

Program:

16:00 – 23:00 Sprístupnenie depozitára
Až priamo k miestu, kde budú vystavené historické vozidlá dopravného podniku (v areáli ústredných dielni) tento rok návštevníkov múzejnej noci odvezie zvláštna „múzejna“ linka A. okrem nej bude od zastávky Dílny DP Ostrava k výstave historických vozidiel jazdiť nízkopodlažná električka.

• Komentované prehliadky o 16:15, 17:45, 19:15, 20:45 a 22:00
• Okružné jazdy historickou električkou: každú hodinu od 16:15 do 22:15
• Okružné jazdy historickým trolejbusom: každú hodinu od 16:45 do 22:45

Peší presun areálom dielní k výstave nebude možný!

Doprava:
Počas konania Ostravskej múzejnej noci vypraví Dopravný podnik Ostrava a.s. zvláštne bezplatné autobusové linky, ktoré budú spájať jednotlivé lokality so zúčastnenými inštitúciami. V prevádzke budú tri autobusové linky, označené písmenami A, B, C so spoločnou zastávkou Výstavište.

Odjazdy zo zastávky Výstavište sú plánované vždy o xx:10., 30. a 50. Na zastávke Výstaviště sa vozy stretnú a bude medzi nimi zabezpečený prípoj, aby si cestujúci mohli prestúpiť a navštíviť tak zúčastnené kultúrne inštitúcie.

Cestovný poriadok:

Zdroj: http://www.dpo.cz/aktuality/muzejninoc.htm

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.