Tip na víkend: Medzinárodné letecké dni SIAF 2012

SLIAČ – Letecká základňa na letisku Sliač otvára svoje brány milovníkom letectva a leteckej akrobacie. Najprestížnejšia a najočakávanejšia letecká udalosť privíta 1. a 2. septembra 2012 najväčšie lákadlá vo forme amerického strategického bombardéra B-52 či talianskeho akrobatického tímu Frecce Tricolori. Početné zastúpenie budú mať aj naši západní susedia. Vzdušné sily Armády Českej republiky sa predstavia prostredníctvom Aero L-159 ALCA, JAS-39D Gripen a Mi 24. Na statickej ukážke nebude chýbať ani dizajnový Sport Cruiser.

Doprava na SIAF

Prístupové komunikácie na Medzinárodné letecké dni SIAF 2012 budú vyznačené dopravným značením. Autobusová linka SIAF 2012 bude premávať z Banskej Bystrice a Zvolena za cenu bežného cestovného. Autobusy kyvadlovej dopravy budú označené logami SIAF 2012 a ich cieľovými stanicami budú konkrétne brány vstupu. Autobusy kyvadlovej dopravy sa budú do Banskej Bystrice, resp. Zvolena vracať od brány, ku ktorej do areálu letiska prišli. Návštevníkom preto odporúčame pri odchode voliť tú istú bránu, ktorou na letisko vstúpili. Parkovacie plochy pre návštevníkov sú pripravené mimo areálu letiska Sliač. Parkovanie v týchto zónach je bezplatné. Z jednotlivých parkovísk bude na letisko premávať bezplatná kyvadlová doprava. Označené motorové vozidlá prevážajúce osobu so zdravotným postihnutím, môžu využiť parkovanie na Letisku Sliač, a.s.. Na parkovisko sa dostanú po ceste I/69 v smere od Banskej Bystrice aj od Zvolena.

V areáli letiska bude pre návštevníkov pripravené Informačné centrum, rýchla zdravotná pomoc, stánky s občerstvením, predajné miesta s leteckými suvenírmi, hygienické zariadenia, rodinná zóna. Prehľadnú orientáciu v areáli podujatia zabezpečí informačný systém a situačné mapy letiska. Pre návštevníkov, ktorí chcú na Sliači stráviť celý víkend, bude pripravené stanové mestečko.

Program medzinárodných leteckých dní SIAF 2012

Programové bloky a presné časy v ktorých budú jednotlivé lietadlá vystupovať, nájdete na oficiálnej web stránke podujatia tu.

Vstupné

– vstupenka na 1 deň: 10 €
– deti od 6 do 15 rokov v sprievode dospelej osoby: 5 €
– deti do 6 rokov v sprievode dospelej osoby: zdarma
– osoba, ktorá je držiteľom preukazu ZŤP: 5 €
– dôchodcovia nad 62 rokov: zdarma
– osoba, ktorá je držiteľom preukazu ZŤP – S + sprievod: zdarma

Zdroj: www.siaf.sk

 

Komentár

  1. Dobrý den .
    Boli sme na leteckom dni 1-krat a bolo to užasne.Neopisatelne zažitky .
    Taliani boli super ,jednoducho to treba zažit .

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.