Tip na víkend: KDHŽ v nedeľu vypraví špeciálny vláčik pre mamičky

Čermel 01052016 (43)KOŠICE- Milé deti, ak chcete v nedeľu 8. mája, na Deň matiek potešiť vaše mamky, neexistuje nič lepšie, ako ich vziať na výlet na vláčik do košického Čermeľa.

Dobrovoľníci z Košickej detskej historickej železnice sa chcú na Deň matiek, v nedeľu 8. mája, poďakovať všetkým mamkám špeciálnym programom. Tie sa v tento deň v sprievode svojich ratolestí odvezú za zvýhodnené cestovné a na konečnej stanici Alpinka sa budú môcť spoločne skrášliť. Novinkou bude pojazdný kadernícky salón pre deti.

„Mamky sú naše verné cestujúce, aj preto ich v tento deň odvezieme symbolicky za detský cestovný lístok. Stačí prísť v sprievode svojich detí. Na Alpinke sme pre ne pripravili prekvapenie v podobe bezplatného líčenia, novinkou bude premiéra pojazdného kaderníckeho salónu pre deti“ pozýva Ľubomír Lehotský, predseda OZ Detská železnica Košice.

Program pripravilo občianske združenie Detská železnica Košice v spolupráci so spoločnosťou AVON, ktorá okrem líčenia pripravila aj tombolu o hodnotné kozmetické balíčky. V tento deň vás pozývame aj do špeciálneho pojazdného kaderníckeho salónu pre deti, kde sa o účesové kreácie postará kaderníčka Katka (ale nie lokomotíva 🙂 ). V Čermeli nastúpia deti so strapatými vláskami a po absolvovaní jazdy vláčikom vystúpia vyčesané mladé dámy či páni. Z Čermeľa vyrážame o 9.20, 11.20, 13.20, 15.20 a 17.20. Z Alpinky sa vraciame o 10.00, 12.00, 14.00, 16.0018.00.

Košická detská historická železnica si v tomto roku pripomína 60. výročie otvorenia druhého úseku trate od stanice Vpred po konečnú stanicu Alpinka. Premáva každý víkend. V máji ešte pripravuje Nábor mladých železničiarov (15.5.), Noc múzeí a galérií (21.5.), II. jarný expres z Košíc do Rožňavy na MDD (28.5.) a Hračkobranie (29.5.). Viac informácií o pripravovaných podujatiach nájdete už čoskoro na www.detskazeleznica.sk alebo na Facebooku.

Text: OZ DŽK, upravil Tomáš „Sergej“ Halža.

Foto: OZ DŽK

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.