Tip na víkend: Jazda mini-expresom po nákupných centrách

SLOVENSKO, ČESKÁ REPUBLIKA – V dnešnom tipe na víkend Vám predstavujeme projekt Mini vláčik  určený do obchodných a nákupných centier. Podľa posledných štatistik musí  87 % nakupujucich  vziať so sebou na nákup svoje deti pre ktoré je nakupovanie velmi nezáživné.  Mini vláčik bol vyrobenýpre prevádzku v obchodných centrách práve pre malé deti a je prispôsobený pre pohyb na chodbách chodbách a v priestoroch obchodného centra. Je velmi obratný, tichý poháňaný 48-voltovým motorom s max. rýchlosťou 8 km/hod a dojazdom cca 80 km. Bežná rýchlosť je porovnateľná s bežnou chôdzou dospelého človeka.

K prevádzke vláčiku nie je potrebné budovať žiadne koľajisko, zasahovať stavebýími úpravami do interiéru centra. Vláčik sa skládá z elektrickej mašinky a max. 4-roch prepravných vozíkov.

Počet vozíkov  je upravený podľa možností obchodného centra. Celkový počet pasažierov je 18 detí/dospelých  alebo 24 detí. Obsluhu zaisťujú dve dospelé osoby, jeden šofér a sprievodca zaisťujúci bezpečnosť cestujúcich. Mašinka je vybavená bezpečnostnými snímačmi pre prípad nechcenej  zrážky. Zážitok z jazdy je pre malých pasažierov silný. Súčasťou jazdy je napr. aj nákup zlosovateľných listkou a následná prípadná hodnotná výhra, o ktorú sa bude v pravidelne  osovať.

Táto unikátna atrakcia má samozrejme veľký vplyv na dobré meno a reklamu obchodného centra, v ktorom je táto služba zákazníkom poskytovaná, pre deti je to vítané spríjemnenie nudného nakupovania s rodičmi.

Technické udaje  súpravy:

Lokomotiva + max. 4 prepravné vozíky
Max. 24 cestujúcich
Otáčací rádius: 3m
Max. váha: 1660kg
Rozmery súpravy: 8 950 x 1 140 x 1 980
Schválené: TUV pre prevadzku v krajinách Európskej únie

Dĺžka súpravy: 10,21 m
Doba nabijania: 8 – 10 h
Doba prevadzky: 16 h
Najvyššia rychlosť: 6,1 km/h
Dojazd: cca 80 km
Cena: cca 2x Škoda Superb Combi
Bezpečnosť: Senzory pohybu v okolí súpravy propojené s palubným počítačom. Trojnásobné  zaistenie pripojených vagónov.

Mini-expres jazdí v nákupných centrách Avion v Bratislave a v Ostrave. V Bratislave jazdí v pondelok – štvrtok od 09:00 do 20:00, piatok – nedeľu od 09:00 do 21:00. Nástupná stancia je pri Giga športe a trasa vláčika vedie cez obe hlavné chodby tohto centra. Jedna jazda stojí 1,- € a pernamentka na 6 jázd 4,- €.

V ostrave je cena lístka 25,-kč za jednu jazdu ako aj zvýhodnený zlatý listok kde máte 4+2 jazdy zdarma + darček za 100,-Kč.

Ďalšie informácie o tomto vláčiku nájdete na stránke http://www.mini-express.cz/.

Spracoval: Patrik Špačinský
Foto: Patrik Špačinský

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.