Tip na víkend: Deň otvorených dverí v areáli TMB Řečkovice

BRNO – Všetkých fanúšikov historických automobilov, autobusov a trolejbusov srdečne pozývame na Deň otvorených dverí v areáli TMB Řečkovice, ktorý sa uskutoční už tento víkend 25. a 26. apríla 2015. Tohtoročnou novinkou bude tanková vojna zmenšených modelov techniky druhej svetovej vojny.

Prehliadka automobilovej techniky techniky s podtitulom „To bude jazda“ pozve ako každý rok návštevníkov do bežne neprístupného areálu bývalých kasární na ulici Terezy Novákové v Brne – Řečkoviciach, kde nachádzajú depozitáre Technického múzea v Brne. Návštevníci sa môžu tešiť na historické úžitkové vozidlá, dobové prostriedky hromadnej dopravy alebo hasičskú a vojenskú techniku. Súčasťou je aj špeciálny sprievodný program, ktorý určite zaujme deti i dospelých.

Poslednú aprílovú sobotu, alebo nedeľu sa tak návštevníci môžu vydať na jedinečný výlet do depozitáru Technického múzea v Brne, ktorý sa nachádza v mestskej časti Brno – Řečkovice. Po oba dni tak budú mať možnosť vzhliadnuť historické autobusy, trolejbusy a úžitkové vozy, ktorú sú v tamojšom depozitári deponované. Návštevníci sa môžu tešiť aj na ukážky hasičskej techniky v akcii a na rôzne hry a súťaže pre deti. Na svoje si prídu aj priaznivci vojenskej techniky.

Najobľúbenejšou atrakciou sú každoročne okružné jazdy historickými autobusmi zo zbierok Technického múzea v Brne. Záujemcovia sa budú môcť odviesť každú celú hodinu od 10:00 do 16:00. Na jednotlivé odchody bude treba z dôvodu obmedzenej kapacity zakúpiť si priamo na mieste miestenku.

Novinkou bude aj tanková vojna realistických modelov v mierke 1: 6. Tá má byť pripomienkou 70. výročia ukončenia 2. svetovej vojny. Predstavenie World War II Circus tak môžete vidieť v sobotu 25. 4. od 15:00.

Areál bude počas víkendu pre verejnosť otvorený od 09:00 do 17:00. Pre pohodlie návštevníkov nebudú chýbať ani stánky s občerstvením či s upomienkovými predmetmi. Akcia tak bude ideálnou príležitosťou pre zaujímavý a netradičný výlet.

Vstupné do areálu je 20,- Kč.

Bezplatný vstup je pre držiteľov preukazu ZŤP a deti do 130 cm. Vchod do areálu bývalých kasární leží priamo pri zastávke liniek č. 41, 71 „Žilkova“, prípadne je ľahko dostupný peši od konečnej zastávky električky č. 1 v Řečkoviciach.

Autor: Jaroslav Filo

 

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.