Tip na marec: Deň otvorených dverí na stanici metra M4

BUDAPEŠŤ – V sobotu 02.03.2013 sa uskutoční v už takmer dokončenej stanici Tétényi út budapeštianskej novej linky metraM4 deň otvorených dverí. Stanica Tétényi út (geografická poloha 47°27’54″N, 19°1’58″E) sa nachádza v časti Buda. Od železničnej stanice Keleti pályaúdvar (Východné nádražie) je dostupnosti s autobusmi. Ich zastávka sa nachádza hneď pred stanicou a treba prejsť cez cestu na druhú stranu odkiaľ môžete ísť linkami 7E alebo 173E na zastávku Szent Imre Kórház.

Z Déli palyaúdvar (južné nádražie) musíte ísť električkou 61 na konečnú Móricz Zsigmond körtér a tam prestúpite na autobusy 7E alebo 173E s ktorými pôjdete na zastávku Szent Imre Kórház. Z Nyugati pályúdvar (západné nádražie) pôjdete megaelektričkou linky 6 na na konečnú Móricz Zsigmond körtér a tam prestúpite na autobusy7E alebo 173E s ktorými pôjdete na zastávku Szent Imre Kórház.

Aby ste sa však dostali do stanice metra musíte sa prihlásiť cez e-mail (sajto@nfu.gov.hu). Vstup majú povolený ľudia od 14-tich rokov avšak len s doprovodom dospelých osôb. Je tam povolené ísť len v turistickej obuvi.

Zdroj+foto: http://www.metro4.hu/hirek_reszletes.php?id=824
REgistrácia na: http://ujszechenyiterv.gov.hu/unios-fejlesztesek-nyilt-napja
Text: Martin Žarnovický

Buďte prví komentujúci

Pridať komentár

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.