Tip na víkend 2: Výstava ako sme žili a posledné jazdy historických električiek v Prahe

PA250166Pardubický spolok histórie železničnej dopravy  Vás v sobotu 14. novembra 2009 pozýva na výstava pod názvom „Tak jsme žili“ pripomínajúcu, že to je už dvadsať rokov od zmeny politického systému v naší zemi. Výstava bude prebiehať v motorovom vozni M 131.1116, ktorý sa nachádza hneď vedľa rosického múzea. Otvorené bude od 10 do 17 hod a vstupné bude dobrovoľné. Na výstave bude k nahliadnutiu množstvo predmetov z doby minulej, ktoré boli úzko spojené s režimom a vládnucou úlohou jednej strany.

Za priaznivého počasia počasí bude vystavených aj niekoľko dobových automobilov (Tatra 613, Š1202, Moskvič, Wartburg 353), ale i motorový vozeň M 131.1. Na viac bude vypravený z Pardubic zvláštny historický motorový vlak vedený M131.1 s odchodom z Pardubic hl.n. o 10.00 hod a s návratom z Rosic o 16.30. Cestovné do vlaku je iba 10,-Kč, tak neváhajte a príďte sa pozrieť. Okrem toho bude v obmedzenej miere otvorené aj vlastné múzeum. Zmena programu je vyhradená.

DSC00193Ďalej by sme Vás radili upozornil, že v dňoch 14., 15. a 17. novembra 2009 jazdia historické električky v tomto roku naposledy. Zároveň je to aj posledná možnosť navštíviť pražské múzeum MHD. Po tomto termíne už totiž bude ukončená sezónna premávka historickej električky a zároveň aj sezónna prevádzka múzea MHD. Sezónna prevázdzka múzea ako aj sezónna premávka historickej električky bude obnovená na jar budúceho roka.

ť na

Autor Jaroslav Filo
Foto: Jaroslav filo a PSZHZ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.