Tip na sobotu: Svätomartinská jazda a krst motoráku Nautilus

517aČESKÁ REPUBLIKA – Príde tento rok svätý Martin na bielom koni včas, ako hovoria ľudové pranostiky, alebo bude mať – ako už niekoľkokrát – oneskorenie? Pokiaľ to zase nestihne, poďte mu v ústrety v sobotu 15. 11. do jesenne vyfarbených kopcov Českej Kanady. Svätomartinská jazda parného vlaku vyráža z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice o 11:00 a späť sa vráti o 15:30.

Pred odjazdom parného vlaku v dobe od 10:15 prebehne slávnostný krst štyroch nových motorových vozňov Nautilus. Súčasťou programu bude i prezentácia plánovaného grafického stvárnenia týchto motorových vozov.

V bufetovom voze historickej súpravy parného vlaku je pre Vás pripravená ochutnávka domácich syrov z okolitých fariem a Svätomartinských vín z moravských viníc. V cieľovej stanici v Nové Bystřici nasleduje ďalší sprievodný program pre deti i dospelých.

Atmosféru svätomartinských hodov, kedy sa v dávnych dobách bujaro popíjala celoročná mzda dedinskej čaľade (tzv. Martínkov), priblíží počas krstu motoráku a následnej celej jazdy svojimi prostonárodnými piesňami ľudová muzika s heligonkou.

Autor: Jindřichohradecké místní dráhy

517

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.