Tip na sobotu: Deň otvorených dverí v budove konskej železnice

BRATISLAVA – V budove Konskej železnice na rohu Krížnej a Legionárskej ulice v mestskej časti Nové Mesto sa dnes v čase od 09:00 do 16:00 uskutoční Deň otvorených dverí. Pri tejto príležitosti si môže široká verejnosť prezrieť národnú kultúrnu pamiatku pekne zblízka a zároveň prispieť k nájdeniu jej nového využitia.

Časť priestorov Konskej železnice je dlhodobo nevyužívaná, a preto sa Nové Mesto v júni rozhodlo budovu prenajať. Samospráva vyhlásila súťaž, v ktorej hlavným kritériom bola cena. Za ročný nájom žiadala 53 074 €. Do súťaže sa však nikto neprihlásil.

Čo bude v Konskej železnici

Proti prenájmu boli nielen mnohí Novomešťania, ale aj miestna poslankyňa a predsedníčka kultúrnej komisie Zuzana Rattajová. „Budova si zaslúži, aby slúžila ľuďom, obyvateľom, Novomešťanom, Bratislavčanom a aby rozvíjala spoločenský, kultúrny a komunitný život v našom meste,“ povedala v júni Rattajová.

Tá ešte v septembri zorganizovala verejnú diskusiu s odborníkmi o možnom využití a osude budovy. V diskusii zazneli rôzne návrhy ako zriadenie železničiarskeho múzea alebo kultúrneho a komunitného centra. K téme sa teraz bude môcť vyjadriť aj verejnosť počas dňa otvorených dverí. V jednoduchej ankete môžete vybrať to, čo by ste si priali mať v Konskej železnici.

Autor: Patrik Špačinský

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.