Tip na sobotu ČR: Den otevřených dveří Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice

ZLÍN – Pracovníci Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice dokončují přípravy na další den otevřených dveří. Uskuteční se v sobotu 16. června 2012. Brány areálu DSZO ve Zlíně na Podvesné XVII budou otevřeny nejširší veřejnosti od 9 do 16 hodin. Ve stejném čase budou jezdit z vozovny ke sportovní hale historické autobusy a historický trolejbus.

DSZO pořádá jedenkrát za rok den otevřených dveří pravidelně již od roku 2004. „Už se z toho stala určitá tradice a my ji nechceme přerušit. Je to příležitost, kdy se můžeme setkat s našimi cestujícími a kdy můžeme dát lidem nahlédnout do jinak nepřístupného zázemí městské hromadné dopravy,“ říká ředitel DSZO Josef Kocháň.

Návštěvníci letošního dne otevřených dveří mohou počítat s programem, na který jsou už zvyklí. Budou organizovány komentované prohlídky areálu, atraktivní průjezdy myčkou, vystaveny budou různé typy trolejbusů i autobusů, vozidla údržby trakčního vedení. „Počítáme rovněž s ukázkami trucků a techniky Hasičského záchranného sboru. Policisté předvedou výcvik služebních psů. Na odstavné ploše budou probíhat závody rádiem řízených modelů aut,“ upřesnil vedoucí dopravního úseku Pavel Nosálek. Chybět nebudou ani exkurze na dispečinku. Specialisté na informační technologie poradí návštěvníkům s instalací jízdních řádů DSZO do mobilních telefonů. Uvnitř vozovny bude otevřen stánek s občerstvením. Pro děti se budou nafukovat plynové balonky.

Své historické klenoty přiveze do Zlína opět také sběratel starých autobusů Ladislav Tetera z Kroměřížska. Přijede autobus Škoda 706 RO s přívěsem DM 4, autobus Škoda 706 RTO LUX a autobus Karosa ŠD 11 2040T. V provozu bude také loni rekonstruovaný zlínský historický autobus Škoda 706 RTO s modrým lakem a červený historický trolejbus Škoda 9Tr.

Historické autobusy a historický trolejbus budou jezdit v půlhodinovém intervalu stejně jako v minulých letech na trase mezi vozovnou a obratištěm Sportovní hala. Trasa vede po ulici 2. května, Dlouhé a po tř. T. Bati (v opačném směru po Štefánikově a Osvoboditelů), vozidla budou zastavovat na všech zastávkách a přeprava v nich bude bezplatná. Jízdní řády historické linky budou zveřejněny na zastávkách a na internetových stránkách www.dszo.cz.

V červnu loňského roku navštívily areál DSZO během dne otevřených dveří asi tři tisíce lidí.

Spracoval: Patrik Špačinský
Zdroj: Dopravní společnost Zlín – Otrokovice

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.