Tip na september: Slávnostné otvorenie zrekonštruovaného dopravného múzea vo Viedni

IMGP2932VIEDEŇ, RAKÚSKO – Viedenský dopravca Wiener Linien a Tramway museum Vás pozývajú na slávnostné otvorenie zrekonštruovaného dopravného múzea (predtým múzeum električiek), ktoré ssa uskutoční v sobotu 13. septembra 2014 o 09:00. Počas celého dňa na Vás čaká bohatý program v múzeu i v Marx Halle Entertainment a chýbať nebudú ani jazdy historických električiek a autobusov.

 

 

 

Program v dopravnom múzeu:

09:30

Vystúpenie orchestra Wiener Linien

10:00

Otvorenie podujatia riaditeľom DI Eduard Winter
Reč: Vbgm. Mag.a Renate Brauner

11:00

Vystúpenie detského skladateľa Bernharda Fibicha

12:30

Vaše mesto – spev a tanec s Floriánom a flórou

13:15

Detský muzikál “Urban, der hilfreiche Maulwurf”

14:00

Tombola

14:30

Okidoki-Party s Christinou Karnicnik

15:45

Mágia a zábava pre deti s Dietrom

16:30

Tombola

16:45

Vaše mesto – spev a tanec s Floriánom a flórou

 

Program v Marx Halle Entertainment:

12:30

Hudobné hviezdy Lukas Perman, Marjan Shaki & Mark Seibert

13:30

“5/8erl in Ehr’n”

14:40

Wiener Linien Blues Band

15:40

Tramrock

16:45

„Tagträumer“

17:45

“Fräulein Laut”

18:50

Rainhard Fendrich & Band

Vstup do múzea a na Marx Halle Entertainment je zdarma.

 

Ako sa dostanete na akciu:

 Do dopravného múzea sa domôžete dopraviť metrom U3 (zastávka Schlachthausgasse), električkou číslo 18 (zastávka Schlachthausgasse) a autobusmi číslo 77A a 80A.
 Na Marx Halle môžete cestovať električkou číslo 18, ktorá bude od 12:00 do 22:00 premávať v hustejšom intervale a autobusom číslo 77A.

• Historické električky budú premávať od 09:00 do 17:30 v 15-minútovom intervale po trase Schubertring – Schwarzenbergplatz – Am Heumarkt – Unteres Belvedere – Rennweg – Kleistgasse – Oberzellergasse – Schleife St. Marx – St. Marx – Baumgasse – Schlachthausgasse a späť.

• Historické autobusy budú premávať od 09:00 do 17:30 v 15-minútovom intervale zo Schwedenplatz do areálu múzea.

Navyše so špeciálnym lístkom môžete od 09:00 do 22:00 bezplatne cestovať  linkami Wiener Linien. bádemskou električkou i autobusmi VOR. Lístok si môžete vyzdvihnúť v predajniach Wiener Linien, alebo stiahnuť TU.

 

Bežná prevádzka múzea sa začne v stredu 17. septembra 2014 o 09:00.

 

Autor: Jaroslav Filo
Zdroj: http://www.wienerlinien.at/
Foto: Archív

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.