Tip na september: S Mazutkou na Plavecký hrad

KPHZDBRATISLAVA, PLAVECKÉ PODHRADIE – V sobotu 19. septembra 2015 Vás srdečne pozývame na tradičnú jazdu parným vlakom po nepoužívanej trati do Plaveckého Podhradia, kde je už pravidelná osobná doprava zastavená a nákladná doprava funguje len po Rohožník. Súprava vlaku bude tvorená historickými osobnými vozňami Ci na čele s parným rušňom 555.3008 “Mazutka. Predpokladaný odchod z bratislavskej Hlavnej stanice je o 09:15 a z Plaveckého Podhradia o 16:10. Počas pobytu vlaku v Plaveckom Podhradí môžete absolvovať výlet na zrúcaninu Plaveckého hradu.

Pred plánovanou jazdou parným vlakom vám odporúčame pozrieť si nasledovné stránky: Plavecké PodhradiePlavecký hradSlovenské hrady.

Cestovné lístky si môžete zakúpiť v predajni JR Line Modelár na Špitálskej 53 v Bratislave, ktorá je otvorená v pracovných dňoch od 10:00 do 13:00 a od 13:45 do 18:00 a v sobotu od 09:00 do 13:00, alebo priamo vo vlaku.

Autor: Jaroslav Filo

MAZUTKA

2 Comments

  1. Ak sa Lamač v cestovnom poriadku v smere do Plaveckého Podhradia neuvádza tak asi nie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.