Tip na september: Parným vlakom na Plavecký hrad

uhrankaBRATISLAVA, PRAVECKÉ PODHRADIE – Klub priateľov histórie železničnej dopravy Bratislava východ v spolupráci zo Železnicami slovenskej republiky a Múzejno-dokumentačným centrom ŽSR Vás 15. septembra 2010 pozývajú na jazdu historickým parným vlakom do Plaveckého Podhradia, kde bude možnosť navštíviť zrúcaninu Plaveckého hradu.

Odchod vlaku zo stanice Bratislava Hlavná stanica bude 9:00. Odchod z Plaveckého Podhradia je naplánovaný na 16:00 s príchodom do Bratislavy do 18:15. Súprava bude tvorená historickými osobnými vozňami Ci. Vlak bude ťahaný v úseku Bratislava Hlavná stanica – Zohor a späť motorovým rušňom T 679.019 „Pomaranč“ a v úseku Zohor – Plavecké Podhradie a späť parným rušňom 331.037 “UIhranka”.

Cena lístku na osobu je 5,00 €, deti do 3 rokov môžu cestovať zdarma. Lístky na parný vlak si môžete zakúpiť v moderárskom obchode JR Line – Modelár; Špitálska 53, 811 08 Bratislava
Otváracie hodiny:
pondelok – piatok 10:00 – 13:00 13:45 – 18:00
sobota 09:00 – 13:00

Cestovný poriadok:

■ Bratislava-Hlavná stanica: 09:00
■ Zobor: 09:45 – 10:00
Lozorno: 10:10 – 10:12
■ Jablonové: 10:20 – 10:22
■ Kuchyňa: 10:38 – 10:40
■ Rohožník: 10:54 – 11:00
■ Sološnica: 11:08 – 11:10

■ Plavecké Podhradie: 11:15

■ Plavecké Podhradie: 16:00
■ Sološnica: 16:13 – 16:15
■ Rohožník: 16:23 – 16:28
■ Kuchyňa: 16:42 – 16:44
■ Jabloňové: 17:03 – 17:05

■ Lozorno: 17:13 – 17:15
■ Zohor: 17:25 – 17:40
■ Bratislava-Hlavná stanica: 18:15

Pred plánovanou jazdou parným vlakom vám doporučujeme pozrieť si nasledovné stránky: Plavecké Podhradie, Plavecký hrad, Slovenské hrady.

Pozri aj Parným vlakon a Plavecký hrad 2009 a Parným vlakom na Plavecký hrad 2009-Videoreportáž

Pavecky hrad

Spracoval: Jaroslav Filo
Zdroj: Klub priateľov histórie železničnej dopravy Bratislava-Východ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.