Tip na september: Motorakom na Tatransky okruh (Aktualizované)

KOŠICE, VYSOKÉ TATRY – Vlakoví nadšenci z východu Slovenska v spolupráci so Železničným múzeom SR a Železnicami Slovenskej republiky sa spojili a pripravili unikátny výlet z Košíc na Tatranský železničný okruh. Pestrofarebnú jeseň v našich veľhorách si tak môžete 22. septembra vychutnať aj z rôznych historických vlakov a  železničných vozidiel ako Hurvínek, Orchestrión, Kométa, Trojča či Zubačka. Lístky sú dostupné v predpredaji na www.detskazeleznica.sk alebo v Regionálnom informačnom bode na  Hlavnej ulici 48 v Košiciach.

Nostalgický vlak vyrazí z Košíc v netypickej zostave, kedy ho budú tvoriť populárne „tatrovácke“ červené Hurvínky Klubu historických koľajových vozidiel a oranžovo-červené Orchestrióny občianskeho združenia Detská železnica Košice. Vlak odchádza z hlavnej železničnej stanice v Košiciach v sobotu 22. septembra 2018 o 07:50 s návratom o 19:00 hodine.

„Návštevníkov odvezieme z Košíc až do Tatranskej Lomnice, kde si môžu vybrať z bohatej ponuky a rozhodnúť sa na mieste pre vyhliadkové jazdy Tatranským okruhom buď severnou, alebo južnou trasou. Prednosť však môžu dať aj pešej turistike či prehliadke múzeí a atrakcií Tatranskej Lomnice,“ hovorí jeden z autorov projektu Ľubomír Lehotský, predseda občianskeho združenia Detská železnica Košice.

Program v Tatrách

Po príchode do Tatranskej Lomnice krátky program pripomenie návštevníkom 110. výročie  zrodu železníc pod Tatranskými štítmi a 170 rokov od príchodu prvého vlaku na Slovensku. Súčasťou slávnostného dňa bude aj prezentácia zručných majstrov v pristavenom modelárskom vozni z Klubu železničných modelárov Komárno. Alternatív, ako využiť čas mimo železnice je niekoľko. Návštevníkov určite nesklame prehliadka tunajších múzeí, výlet lanovkou na Skalnaté Pleso alebo Lomnický Štít či prechádzka očarujúcou tatranskou prírodou. Odporúčame však návštevníkom, aby si lístky na lanovku rezervovali vopred. Vyhnú sa tak čakaniu či sklamaniu z obsadených kapacít.

Tatranský okruh

Návštevníci budú mať možnosť absolvovať trasu unikátnym „tatranským okruhom“ kde počas jazdy vystriedajú historické motorové vozne, zubačku či historické električky TEŽ (Tatranskej elektrickej železnice). Vlaky na tatranský okruh odchádzajú v dvoch časoch.

„Najskôr vypravíme motoráky a to južným smerom z Tatranskej Lomnice o 11:30 do Studeného Potoka, Popradu a Štrby, odkiaľ cestujúci  následne pokračujú elektrickou zubačkou na Štrbské Pleso a historickou električkou späť do  Tatranskej Lomnice s príchodom o 15:05“, hovorí organizátor  podujatia Ján Sabaka z Veterán klubu železníc z Popradu. „Ak si cestujúci vyberú severný smer okruhu, na začiatok svojej cesty použijú historickú električku, ktorá odchádza z Tatranskej Lomnice o 12:17 do Smokovca a na Štrbské Pleso. Odtiaľ zubačka návštevníkov prevezie do stanice Štrba, kde už na nich budú čakať historické motoráky do Tatranskej Lomnice s príchodom o 15:45,“ upresňuje podrobnosti mimoriadnych vlakov J. Sabaka.

Na Štrbskom Plese začína akcia o 08:00 príhovorom a prehliadkou historickej električky EMU 89. V úseku Poprad-Tatry – Starý Smokovec – Štrbské Pleso pôjde „Trojča“ bez cestujúcich. „Kométa“ na Štrbské Pleso nezachádza.

 

CESTOVNÝ PORIADOK
07:50
08:08
08:20
09:40
10:25
Košice
Margecany
Kysak
Poprad-Tatry
Tatranská Lomnica
19:00
18:42
18:20
17:00
16:30
Cestovné Košice – Tatranská Lomnica a späť:
Dospelý
– 13,- €
Dieťa (od 3 rokov), študent, dôchodca, ZŤP – 7,- €
Rodičovský (mama, otec, deti) – 35,- €

 

Cestovné na Tatranskom okruhu:
Dospelý (16 – 99 rokov) – 13,- €
Dieťa (od 6 do 15 rokov) – 7,- €
Deti do 6 rokov – zdarma, bez nároku na miesto

Cestovné Štrbské Pleso – Starý Smokovec – Tatranská Lomnica (Trojča):
Dospelý –  6,- € (1 pásmo 3,- €)
Dieťa (od 6 do 15 rokov) – 4,- € (1 pásmo 2,- €)
Deti do 6 rokov – zdarma, bez nároku na miesto

Cestovné na Kométe:
Dospelý –  4,- € (1 )
Dieťa (od 6 do 15 rokov) – 2,- € (1 pásmo)
Deti do 6 rokov – zdarma, bez nároku na miesto

Predpredaj lístkov na Tatranský okruh online prostredníctvom nasledujúcich odkazov:

Tatranský okruh – začiatok historickými motorákmi – dospelý
https://ticketware.eu/p/79CT

Tatranský okruh – začiatok historickými motorákmi – dieťa
https://ticketware.eu/p/79CW

Tatranský okruh – začiatok Tatranským trojčaťom – dospelý
https://ticketware.eu/p/79CZ

Tatranský okruh – začiatok Tatranským trojčaťom – dieťa
https://ticketware.eu/p/79D2

Cestovné lístky z predpredaja je potrebné pred nástupom do vlaku vytlačiť. Cestovné lístky si môžete zakúpiť aj pred nástupom do vlaku, električky u personálu.

 

Zdroj: OZ Detská železnica Košice, Veterán klub železníc Poprad a FB EMU 89
Upravil: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.