Tip na september: Kryištáľová Rallye 2014

plagat 1bBRATISLAVA, DUNAJSKÁ STREDA – Nadácia Krištáľové krídlo v týchto dňoch intenzívne pripravuje už štvrtý ročník charitatívneho  podujatia, ktoré sa uskutoční  v nedeľu 7. septembra 2014. Trasa za začína v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí o 11:30 a povedie cez Rusovce, Gabčíkovo, Orechovú Potôň  a skončí sa charitatívnym koncertom v športovej hale Dunajská Streda o 20:00.

Krištáľová rallye je jazda historických vozidiel s posádkou osobností Krištáľového krídla, mediálne známych osobností a detí, ktorým nadácia pomáha. Cieľom Krištáľovej rallye je charitatívny koncert, ktorého sa bez nároku na honorár pravidelne zúčastňujú známi slovenskí a českí umelci, tento ročník pribudli aj maďarskí umelci.

Štvrtý ročník sa uskutoční 7. septembra na trase z Bratislavy do Dunajskej Stredy.

Účinkovať budú:
• 
skupina – GOLDIES
• 
speváčka – Krisztina Szeredy
• 
spevák – JIMMY Vadkerti
• speváčka – Tünde Kevická
• 
skupina – HEX
• 
speváčka – Sisa Lelkes – Sklovská
• 
tanečná skupina – STREET DANCE
• 
spevák – Martin Madej
• 
skupina – Funny Fellows
• 
moderátori – Karin Haydu a Ivan „Tuli“ Vojtek

Priame televízne vstupy vysiela TA3 počas celého dňa a rozhlasové vstupy zabezpečuje Funradio. Záznam z celého charitatívneho podujatia a večerného koncertu odvysiela televízia TA3 v nedeľu 15.9.2014 o 19.00.

42 historických vozidiel príde s posádkami do Dunajskej Stredy pred športovú halu o 18:00 hodine už túto nedeľu 7.septembra. Ak budú v športovej hale ešte voľné miesta, môžete si za dobrovoľný príspevok v minimálnej čiastke 1€ zakúpiť vstupenku priamo v hale.

Hlavným cieľom finančnej pomoci v tomto ročníku sú:

 Občianske združenie SPOSA v Dunajskej Strede. Finančný dar zo zbierky poslúži na vytvorenie podpornej a ochrannej komunity schopnej prijať ľudí žijúcich s autizmom, prípadne s inými postihnutiami.
 Chceme pomôcť aj dvom vybraným rodinám z Dunajskej Stredy, ktoré sa ocitli vo veľkej sociálnej núdzi a opustenosti, pritom vychovávajú nevyliečiteľne choré deti.
 Občianske združenie Návrat, ktoré sa stará o opustené deti. Prispejeme im na financovanie programu pripútania, sociálneho, psychologického a pedagogického poradenstva, špeciálnych terapií, či víkendových pobytov pre náhradné rodiny, ktoré sú ochotné tieto deti prijať a poskytnúť im náhradné rodičovstvo.
 Financovanie liečby ľudí postihnutých detskou obrnou, ktorí sa napriek hendikepu snažia zaradiť do aktívneho pracovného života a navyše sa snažia pomáhať ďalším s podobnou chorobou. Ich životným krédom je, že sa netreba ľutovať, ale snažiť sa žiť normálny život.

Prispieť môže každý, zakúpením srdiečka v minimálnej čiastke 1 ,-€, ktoré boli vyrobené ručne ľuďmi s mentálnym postihnutím v chránenej dielni Vstúpte, n.o. a v chránených dielňach Drahuškovo alebo zaslaním ľubovoľnej čiastky na číslo účtu Nadácie Krištáľové krídlo 2962795958/0200.

Podporiť zbierku môžete aj zaslaním DMS na číslo 877 v tvare DMS KRIDLO (DMS medzera KRIDLO). Cena darcovskej  sms je 2,- €.

Zdroj: www.kristalovekridlo.sk

plagat 1a

plagat 2

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.