Tip na september: Deň otvorených dverí vo vozovni Jurajov Dvor

Na Dni otvorených dverí sa prezentovala aj električka BMEŽ 18

BRATISLAVA – Dopravný podnik Bratislava, a. s. aj organizuje tento rok Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v sobotu 19. septembra 2015 od 10:00 do 15:00 vo Vozovni Jurajov Dvor na Trnávke. Bratislavský dopravca preto pozýva všetkých priaznivcov verejnej dopravy, historických a súčasných vozidiel na deň plný zaujímavých ukážok verejnej dopravy a pútavého programu, ktorý sa ponesie v duchu 120. výročia električkovej dopravy v Bratislave.

Fanúšikovia MHD sa môžu tešiť na množstvo zaujímavostí, prekvapení a ani tohto roku nebude chýbať prehliadka vozidlového parku Dopravného podniku Bratislava, či už historických alebo súčasných vozidiel. Bratislavský dopravca predstaví historické električky, ale aj najnovšie prírastky od spoločnosti Škoda Transportation.

Pochopiteľne, nebudú zaostávať ani ďalšie divízie: vystavené budú historické, ale aj najnovšie autobusy a trolejbusy vozidlového parku DPB, ktoré už dnes vo veľkom počte prepravujú cestujúcu verejnosť v hlavnom meste.

Pre všetkých priaznivcov verejnej dopravy bude určite zaujímavé nahliadnuť aj do zmodernizovaných električkových hál, ktoré Dopravný podnik Bratislava tohto roku sprístupní aj verejnosti. Ide o najväčšiu modernizáciu vozovní v histórii DPB, a.s. Pre najmenších je pripravený detský kútik Mladého Slovanistu, nafukovací hrad a príde aj kúzelník. Aj tento rok bude pre návštevníkov pripravená tombola s množstvom atraktívnych cien. Sprievodný kultúrny program, ktorý spestrí prehliadku vozoparku, bude pripravený už od 10:00 a odštartuje ho rocková kapela Atmosferik. Nasledovať bude skupina Silent Trio a nakoniec to na pódiu roztancuje folklórny súbor Kuštárovcov. Akciu bude moderovať Martin „Shilo“ Šilan.

A keďže tohtoročný Deň otvorených dverí Dopravného podniku Bratislava sa koná v duchu osláv 120. výročia električkovej dopravy v Bratislave, pre nadšencov histórie je pripravené aj špeciálne prekvapenie. Pod vedením Petra Plunára boli v ústredných dielňach zrekonštruované až tri historické električky.

Doprava na Deň otvorených dverí:

K Vozovni Trnávka a Jurajov Dvor sa dostanete:
autobusmi č. 53, 57, 63, 65 a 96
trolejbusmi č. 204 a 205
električkou č. 4 a posilovou 10 na trase Vozovňa Jurajov Dvor – Námestie SNP a späť.

Posilová linka č. 10 bude premávať v pravidelnom 15-minútovom intervale od 09:16 do 15:31 z Vozovne Jurajov Dvor, resp. od 09:33 do 15:48 z Námestia SNP. Odchody z jednotlivých zastávok nájdete TU.

Dopravný podnik Bratislava ďakuje všetkým partnerom za finančnú podporu, vďaka ktorej mohol aj tento rok zorganizovať Deň otvorených dverí 2015.

Aktualizované 14.09.2015 o 13:17

Autor: Jaroslav Filo a Dopravný podnik Bratislava, a.s.
Foto: Archív

Den_otvorenych_dveri_2015_1

Den_otvorenych_dveri_2015_2

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.