Tip na september: Deň otvorených dverí vo Vozovni Trnávka

FBW - Oerlikon #80

BRATISLAVA – Dopravný podnik Bratislava, a.s. poteší všetkých priaznivcov verejnej dopravy, ako aj všetkých návštevníkov, ktorí sa prídu pozrieť počas Dňa otvorených dverí na historické, ale aj súčasné vozidlá MHD. Podujatie sa uskutoční 20. septembra 2014 už tradične v priestoroch vozovne Jurajov Dvor na Trnávke od 10:00 do 15:00.

Bratislavský dopravca pripraví okrem prehliadky vozidiel verejnej dopravy pestrý program pre tých najmenších, ale aj dospelých. Návštevníci budú mať možnosť prezrieť si pestrý vozový park DPB, kde samozrejme nebude chýbať ani nový trolejbus Škoda 30 Tr. Zároveň všetci záujemcovia dostanú odborný výklad a ani tento rok nebude chýbať špeciálne prekvapenie. Našim šikovným zamestnancom, ktorým záleží na zachovaní histórie verejnej dopravy, sa podarilo zrekonštruovať ďalší autobus – Tam 272 180M #1414. Veríme, že nový prírastok do unikátnej zbierky historických vozidiel DPB poteší všetkých fanúšikov MHD. 

Pochopiteľne, nebude chýbať ani zaujímavý kultúrny program – od evergreenov, cez folklór až po kúzelníka, ktorý nepochybne poteší zvlášť deti. Ceny v tombole budú skutočne atraktívne, veď hlavnou cenou bude štýlový telefón HTC Desire 500 a množstvo ďalších cien.
Ani tento rok nebude chýbať v prípade priaznivého počasia okružná jazda Cabrio Busom po depe, takže všetci veríme, že počasie bude dopravákom priať tak ako po minulé roky.

K Vozovni Jurajov dvor sa dostane linkami č. 4, 65 (zastávka Jurajov dvor), 53, 6396 (zastávka Vozovňa Trnávka), 204 a 205 (zastávka Rádiová).

Z centra mesta sa na Deň otvorených dverí môžete dostať aj mimoriadnou električkovou linkou č. 10 premávajúcou v 15-minútovom intervale po trase: Vozovňa Jurajov dvor – Vajnorská – Krížna – Špitálska – Nám. SNP – Obchodná – Blumentál – Krížna – Vajnorská – Vozovňa Jurajov dvor. Odchody z Námestia SNP sú od 09:33 do 15:18 a od vozovne od 09:46 do 16:31, pričom posledné dva spoje pokračujú z Legionárskej k ŽST Vinohrady.

Takže nezabudnite – stretneme sa 20. septembra 2014 vo vozovni Jurajov Dvor!

Dopravný podnik Bratislava, a.s.

DPB_DenOtvorenychDveri_A3_wide_2014_fin2

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.