Tip na september: Deň otvorených dverí v DPMK

02 Ringofern 104 na Stanicnom namestiKOŠICE – Dopravný podnik mesta Košice túto sobotu (20. 09. 2014) v čase od 09:30 do 17:30 opäť otvorí brány areálu vozovne na Bardejovskej ulici pre verejnosť. Aj tento rok pripravil bohatý program pre malých aj veľkých.

Dopravný podnik počas Dňa otvorených dverí vystaví svoje vozidlá medzi ktorými nebude chýbať ani historická električka Ringofern ≠104 „CASSOVIA“. Medzi vystavenými vozidlami budú aj dva historické Ikarusy (Ikarus 31 z roku 1959 a Ikarus 620 z roku 1969) z dopravného podniku v Miškolci.

Všetci návštevníci sa môžu tešiť na ukážky práce mestských policajtov a hasičov. Pripravená je aj prehliadka priestorov DPMK, depa, techniky a jazdy historickou električkou. Počas tohtoročného Dňa otvorených dverí vystúpia aj obľúbené skupiny – Nocadeň a Heľenine oči. Svoje umenie budú prezentovať aj Divadlo v Kufri a folklórny súbor Hanička. Pre deti bude pripravený bohatý program v podobe súťaží a rôznych atrakcií (trampolína, maľovanie na tvár, tvorivá dielnička, mobilný detský kútik a podobne).

Zdroj: Dopravný podnik mesta Košice

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.