Tip na september: Anděl znova na horách

PICT2017VYSOKÉ TATRY – Veterán klub železníc Poprad organizuje už druhý ročník mimoriadnej nostalgickej jazdy, ktorá sa nesie v duchu slávneho revízora Josefa Marvana z filmu Anděl na horách. Neváhajte a príďte sa v nedeľu 12. septembra 2010 previezť historickou Kométou. Prísny revízor a odborárska rekreácia bude v tento deň najdiskutovanejšou témou na tatranskej železnici. Vlak plný rekreantov zotavovne Morava, po raňajšej rozcvičke na námet známeho filmu z dôb dávnejších vyčarí úsmev a vyjasní spomienky nejednému z  cestujúcich.

Uplynulo už viac ako polstoročie od čias, keď bol film nakrútený, no napriek tomu nestratil nič zo svojho čara, ktorému divák podľahne a to bez ohľadu na to koľkokrát ho človek videl. Jednoducho mu nikdy neprekáža, že to pozerá zas. Situácie sa zdajú byť niekedy komické aj inak ako z pohľadu vtedajšej generácie, ktorej by to vôbec nemuselo byť vtipné. Išlo totiž o obraz každodenného života. Kto z nás by sa nechcel aspoň na chvíľu vrátiť do dôb žiarivej červenej hviezdy, na jeden rekreačný pobyt ROH v krásnom prostredí Vysokých Tatier?

Súpravu vlaku bude tvoriť už klasicky historická električka Kométa s prívesnými vozňami. vlak pôjde na trase Poprad – Tatranská Lomnica – Štrbské Pleso a späť. Predaj cestovných lístkov bude pred súpravou vlaku. Počas jazdy prebehne kontrola cestovných dokladov v znení  revízora Jána, ktorý bude nepoctivých cestujúcich pokutovať. Fantastická nálada, živá hudba, predaj suvenírov, humor a personál v dobovom oblečení, to všetko na vás čaká v Tatrách…

Pre veľký záujem Vám odporúčame si miesto vo vlaku rezervovať prostredníctvom e-mailu na: vkz@vkz.sk

Veterán klub železníc sa teší na vašu účasť
Zdroj: http://vkz.sk/main.php

andel2010

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.