Tip na september: Anděl tento rok znova na horách

PICT2017VYSOKÉ TATRY – Veterán klub železníc Poprad tento rok zorganizoval už druhý ročník mimoriadnej nostalgickej jazdy, ktorá sa nesie v duchu slávneho revízora Josefa Marvana z filmu Anděl na horách. Pre veľký úspech sa organizátori rozhodli túto akciu zopakovať. V utorok 21. septembra 2010 sa tak budete môcť opäť previezť historickou Kométou. Prísny revízor a odborárska rekreácia bude v tento deň najdiskutovanejšou témou na tatranskej železnici. Vlak plný rekreantov zotavovne Morava, po raňajšej rozcvičke na námet známeho filmu z dôb dávnejších vyčarí úsmev a vyjasní spomienky nejednému z našich cestujúcich.

Uplynulo už viac ako polstoročie od čias, keď bol film nakrútený, no napriek tomu nestratil nič zo svojho čara, ktorému divák podľahne a to bez ohľadu na to koľkokrát ho človek videl. Jednoducho mu nikdy neprekáža, že to pozerá zas. Situácie sa zdajú byť niekedy komické aj inak ako z pohľadu vtedajšej generácie, ktorej by to vôbec nemuselo byť vtipné. Išlo totiž o obraz každodenného života. Kto z nás by sa nechcel aspoň na chvíľu vrátiť do dôb žiarivej červenej hviezdy, na jeden rekreačný pobyt ROH v krásnom prostredí Vysokých Tatier?

Súpravu vlaku bude tvoriť už klasicky historická električka Kométa s prívesnými vozňami. Náš vlak pôjde na trase Poprad – Tatranská Lomnica – Štrbské Pleso a späť. Predaj cestovných lístkov bude pred súpravou vlaku. Počas jazdy prebehne kontrola cestovných dokladov v znení nášho revízora Jána, ktorý bude nepoctivých cestujúcich pokutovať. Fantastická nálada, živá hudba, predaj suvenírov, humor a personál v dobovom oblečení, to všetko na vás čaká v Tatrách…

Autor: Michal Repko
Úprava: Jaroslav Filo

Anděl n horách

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.