Tip na september: 4. deň električiek v Kamaraerdo v Budapešti

BUDAPEŠŤ – V nedeľu 30. septembra 2012 pozývame fanúšikov dopravnej nostalgie do hlavného mesta Maďarska, kde sa na konečnej zastávke Kamaraerdő a Budafok kocsiszín od 10:00 do 16:00 uskutoční 4. deň električiek. Počas celého dňa bude pripravená výstava historických električiek a vyhliadkové jazdy historických električiek po trase linky električky 41. Na akcii sa predstavia nie len staré drevené električky, ale aj modernejšia UV a FVV električka. Cena lístka jazdy 400.- forintov.

 

 

Program:

Predstavenie a výstava nostalgických električiek v areáli Kamaraerdő a Budafok kocsiszín
Výstava fotografií o nostalgických električkách
Premietanie archívnych filmov
Dopravné hry a kvízy
Fotenie v šatách sprievodcov pred pripraveným paravánom
Rôzne zábavné hry a podujatia pre deti: deti sa naučia robiť maketu z papiera, klobúk aký nosí sprievodca, bude aj kreslenie, obrovské MHD puzzle, slovné hry na memorovanie, príprava magnetov na chladničku, formovanie figúrok z balónov, pre najmenších: maľovanie tvári
Predaj MHD suvenírov

Počas podujatia budú medzi Budafok kocsiszín a Parkom mládeži Kamaraerdő premávať historické električky. Prvý odchod bude o 09:10 zo zastávky Újbuda-központtól, respektíve o 09:50 zo zastávky Kamaraerdőből. Posledný odchod bude o 15:30 zo zastávky Újbuda-központtól, respektíve o 16:10 zo zastávky Kamaraerdőből.

Autor: Patrik Špačinský

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.