Tip na september: 17. Porsche Classic Festival 2010

PorscheLIBEREC – V dňoch 3. – 5. septembra 2010 vás pozývame na najväčšie stretnutie automobilov Por.sche v Českej republike. V roku 2010 si spoločne pripomenie  135. narodeniny zakladateľa značky Porsche a jeho slavného rodáka, profesora Dr. Ing.h.c. Ferdinanda Porsche. Zároveň oslávime 25 rokov od založenia  klubu a historického prvého stretnutia  automobilov Porsche v Čechách, ktoré  usporiadali  v roku 1985.

Program:

Piatok 03. 09. 2010:

Účastníci 17. Porsche Classic Festivalu  sa už tradične zídu v areáli pivovaru KONRAD v Liberci – Vratislavicích nad Nisou (Maffersdor f), len cca asi 800 metrov od rodného domu profesora Dr.Ing.h.c. Ferdinanda Porsche. Proestorný a kľudný areál pivovaru ponúkne dostatok priestoru pre desiatky automobilov, ktoré sa na tejto akcií zúčastnia.

Účastníci budú mať povolené prichádzať do pivovaru Konrad od 14 hodiny, kde bude prebiehať  ich registrácia. V areáli pivovaru pre nich bude otvorené Automúeum a súčasne i meistny pivovarský šenk na občerstvenie kde budú na zkratenie na času premietané zajímavé filmy na tému Porsche.

O 18:00 sa zúčastnené vozy Porsche zúčastnia na tradičnej jazde po stopách Ferdinanda Porsche. Cestou sa najprv zastavia na vratislavickom cintorine,   kde pri rodinnej hrobke Porsche položia kvetiny, lebo tomu bude práve na deň135 rokov, čo sa Ferdinand Porsche narodil rodičom, ktorí su tu pochování. Ďalšia zastávka bude pri budovanom múzeu tomúto slavnému miestnemu rodákovi vo Vratislavicích nad Nisou a potom i pri rodnom dome Ferdinanda Porsche, kde má klub Porsche i poštovú adresu – Tanvaldská 38.

Ďalšia cesta piatkovej  spanilé jazdy automobilov Porsche bude pokračovať z Vratislavic nad Nisou na úplný vrchol hory Ještěd, kde v miestnom hoteli povečerajú a vyčkajú na krásný západ slnka.

Sobota 04. 09. 2010:

Stretnutie bude pokračovať ďalej v pivovare Konrad ve Vratislavicích nad Nisou. Brány pivovaru sea otvoria už o 9.00 hodine ráno a bude sa konať   Výstava vozidel Porsche. Súčasťou výstavy zúčastnených vozidel bude i Sutaž elegancie v jednotlivých kategóriach vozov podľa modelu:
– Porsche 356
– Porsche 911 (historik, do roku 1973)
– Porsche 911 (classic, od roku 1973)
– Porsche 912
– Porsche 914
– Porsche 924
– Porsche 94
– Porsche 928
– modely Porsche a Porsche repliky.

K dobrej nálade účastníkov i divákov bude hrať živá kapela a priebeh bude komentovaž tiež živý moderátor. Pre všetkých bude pripravené bohaté občerstvenie

V zadnom trakte pivovarského šenku bude počas celého dňa pribiehať zaujímavá beseda s bývalými ale i súčasnými automobilovými závodníkmi a majiteľmi automobilov Porsche. Súbežne budú premietané zaujímavé filmy na rovnakú tému. O 12:00 sa uskutoční už tradičné společné fotografovánie

Od 13.00 bude pre záujemcov odštartovaná turistická-orientačna Porsche Classic Rallye, dlhá cca 80 km. Jednoduchý šipkový itinerár prevedie účastníkov nielen  krásnou hornatou krajinou okolo Liberce hory Ještěd, ale súčasne ich zavedie i na zámok Sychrov. Pôvodný plánovaný výlet do blízkého nemeckého Saska musel byť pre poškodenie miestnych ciest povodňami zrušený. Pokiaľ sa usporiadateľom podarí zaistiť vhodné miesto, uskutoční sa počas rallye i meraná jazda v akceleracií na 400 metrov alebo na 1 kilometer (bez záruky). Návrat do pivovaru cca o 16:00.
V popoludňajších hodinách, cca o 17.00 bude vyhlásenie výsledkov všetkych súťaží s odovzdanim zaujímavých cien od sponzorov stretnutia.

Nedeľa 05. 09. 2010:

Najvytrvalejší účastníci sa zídu na námestí Dr. E. Beneše pred libereckou radnicou, kde naposledy vystavia svoje vozy verejnosti. Pred poludním bude  pre nich  pripravená zaujímavá prehliadka ďalšej libereckej historickej dominanty. Celú akciu ukončia spoločným obedom v už osvedčenej reštaurácií na námestí. 17. Porsche Classic Festival bude ukončený cca o 14:00.

Účastnický poplatok bude tento rok 250,- Kč za vozidlo + 50,- Kč za osobu.
Deti maju do areálu pivovaru v doprovode rodičov vstup zdarma.

Spracoval: Jaroslav Filo
Zdroj: http://www.porsche-club.cz/porsche-festival/2010/99-porsche-classic-festival-2010.html

Porsche

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.