Tip na prázdnniny: 20 rokov PSHZD a 10 rokov múzea Rosice nad Labem

20letpshzd-1PARDUBICE – Pardubický spolok histórie železničnej dorpavy vás v sobotu 21. augusta 2010 srdečne pozýva na oslavy 20. rokov existencie svojho spolku a 10. rokov existencie múzea v Rosiciach. Pri tejtoo príležitosti budú premávať mimoriadne vlaky na trase Pardubice hl. n. – Rosice n. L. – Slatiňany a späť. V Slatiňanech bude možne počas pobytu zvláštnych vlakov navštíviť pripravovanú expozíciu pôvodného strojného vybavenia železničnej vodárne.

 

 

Cestovný poriadok:

jr-oslavy1

Múzeum Rosice bude otvorené od 09:00 do 17:00 a pripravený je v ňom nasledujúci program:

– Modelová železnička LGB v prevadzke
– V predaji pamätný list a výročná brožúra
– Výstava fotografií z činnosti PSHŽD a histórie múzea v motorovom vozni M131.1116.
– Expozícia historických nákladných vozidiel Ztrc, Np a R, motorových vozov M131.1133, M131.1228 a prípojného vozu BDlm na koľaji pred múzeom. (Mimo dobu jeho prevádzkového nasadenia na zvláštnych vlakoch!)
– Výstava historického trolejbusu Škoda 9 Tr ev. č. 353 na nákladisku vedľa staničnej budovy.
– Aktivita nielen pre deti „Namaľuj vláčik“. Maľovanie kriedami na chodník a možnosť namaľovať na mieste obrázok alebo priniesť už hotový so sebou. Tie najkrajšie obrázky budú vystavené počas programu k ukončeniu sezóny 08. – 10. 10. v motoráčku na pomníku v múzeu a zverejnené na webových stránkách spolku.
Změna programu je vyhradená!

Zdroj: Pardubický spolok histórie železničnej dopravy
Úprava: Jaroslav Filo

20letpshzd-1

20letpshzd-2

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.