Tip na prázdniny: Lupkowským tunelom do Poľska, nevšednou jazdou za moderným umením (aktualizácia)

KOŠICE, MEDZILABORCE, LUPKÓW – Milí priatelia nostalgických jázd a historických vlakov. KHKV vás opäť pozýva na nevšedný výlet dňa 30. júla 2011. Tentoraz si to naša motorová Magda namieri do Medzilaboriec a Lupkówa v susednom Poľsku. Historický motorák M 13. 1125 už v zahraničí bol (Maďarsko, Ukrajina, Rumunsko), no v Poľsku zatiaľ ešte nie a v bohužiaľ sa tam ani nevidá.

TURISTICKÝ VLAK a KYVADLOVÉ JAZDY
Naše plány sú však takéto: Z Košíc vyrazíme turistickým vlakom o 07:30 hod. Prosíme, aby ste boli pri vlaku najneskôr o 07:15 hod. Budeme sa snažiť podľa cestovného poriadku doraziť včas do Medzilaboriec. Ak to podmienky dovolia, urobíme na trati aspoň jednu foto-zastávku. Po príchode do Medzilaboriec všetci cestujúci povinne vystúpia! Miesto uvoľnia domácim obyvateľom, ktorých budeme voziť na kyvadlovej jazde do bývalej zastávky a výhybne Vydraň a späť. Odchody z Medzilaboruec budú o 10:30, 11:00 a 11:30.

Cestovné pre kyvadlové jazdy:
– deti do 6 rokov: 0,50 €- nad 6 rokov + dospelí: 1,- €

MEDZILABORCE – UMENIE A OBČERSTVENIE
Cestujúci si čas môžu skrátiť prehliadkou Múzea moderného umenia Andy Warhola v Medzilaborciach, prehliadkou mesta, unikátneho pravoslávneho chrámu v blízkosti múzea, či originálneho mini-skanzenu. Vstupné do múzea Andy Warhola nie je vysoké, no rokujeme so zriaďovateľom o možnosti zľavnených vstupeniek. Po tejto prehliadke sa môžu vrátiť opäť na Železničnú stanicu Medzilaborce, kde by malo byť pripravené občerstvenie v podobe gulášu a kofoly. Tí, ktorí budú mať zásob dosť, môžu vyčkať vlak aj na zastávke Medzilaborce – mesto do chvíle, kým nevypravíme mimoriadny foto-vlak do hraničného tunela a Lupkówa. Cestujúci, ktorí si kúpia lístok z Košíc, budú mať túto jazdu v cene lístka. Ostatných vyjde na 5 €.

Máte záujem aj o prehliadku Múzea Andy Warhola, unikátneho pravoslávneho kostola a miniskanzenu? (Vybavené je zľavnené vstupné, do Múzea 1,-€, do kostola je dobrovoľný príspevok…)

LUPKÓWSKY TUNEL

Vzhľadom na to, že poľský dopravca na poslednú chvíľu neakceptoval prechod historického osobného motorového vozňa M 131.1225 na poľské územie, oznamujeme cestujúcej verejnosti, že dňa 30.7. 2011 vykoná historický motorový osobný vozeň posun iba na štátnu hranicu, teda priamo do Lupkowskeho tunela, nie však do stanice Lupkow. Tam bude možné prejsť iba peši, na vlastnú zodpovednosť. Vlak sa v tuneli a pri tuneli zdrží potrebný čas tak, aby si cestujúci po dohode s vlakovou častou a organizátorom mohli urobiť potrebné fotografie.

Za pochopenie ďakujeme, veríme, že spomínaná informácia nijako nezníži váš zážitok z nostalgickej jazdy.

Všetko ostatné zostáva v platnosti s tým, že odchod foto – vlaku do tunela je naplánovaný na 13:00 hod zo ŽST Medzilaborce.

Foto-jazda k tunelu:
– Medzilaborce: 13:00
– Lupków: 13:25
– Lupków: 13:45
– Medzilaborce: 14:30

Cestovný poriadok:

– Košice: 07:30
– Trebišov: 08:33 – 08:34
– Michalovce: 08:56 – 08:57
– Humenné: 09:23 – 09:24
– Medzilaborce: 10:10

– Medzilaborce: 15:00
– Humenné: 16:01 – 16:48
– Michalovce: 17:18 – 17:26
– Trebišov: 17:47 – 17:48
– Košice: 18:50

Cestovný lístok pre turistický vlak:

– Jednosmerný lístok: dospelí: 10,- €/ deti 5,- €
– Obojsmerný lístok: dospelí: 18,- € / deti 8,- €
– Rodinný lístok (dospelí + deti): 40,- €
– Foto-vlak do tunela 5,- €
* Pri kúpe obojsmerného lístka z Košíc je FOTO – VLAK do tunela v cene.

REZERVUJTE SA!
Milí cestujúci. Vzhľadom na veľký záujem o túto jazdu, prosím, rezervujte si miesta čo najskôr na našej e-mailovej adrese: khkv@khkv.sk. Ešte stále je niekoľko voľných miest! Pri svojej objednávke zadajte meno, počet lístkov detské /dospelé; jednosmerné / obojsmerné; rodinné… Uveďte svoju adresu, tel. alebo mobilný kontakt a miesto nastúpenia. Počas jazdy je nutné riadiť sa pokynmi organizátora a dodržiavať pravidlá bezpečnosti. V prípade porušenia si organizátor vyhradzuje prerušiť program, alebo takýchto cestujúcich z vlakovej prepravy vylúčiť. Ďakujeme za porozumenie a tešíme sa na Vás.

Za KHKV Ľubomír Lehotský

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.