Tip na prázdniny: 28. Tramwaytag der Wiener Linien

VIEDEŇ – Zaujímavá výstava a okružné jazdy historických vozidiel, bohatý sprievodný program a skvelá atmosféra. Aj taký bude 28. Deň električiek, ktorý sa uskutoční v sobotu 15. septembra od 10:00 do 17:00 v autobusovej vozovni Spetterbrücke situovanej v 16. viedenskom okrese Ottakring (na Gablenzgasse), neďaleko zastávok  S-bahn (S45) a U-bahn (U3 Autobusgarage Spetterbrücke“ a „Ottakring“.

Autobusová vozovňa V bola vybudovaná 21. októbra 1962, takže tento rok oslávi už 50 rokov svojej existencie  a okrúhleho výročia sa tento rok dočká aj viedenský okres Ottakring, ktorý vznikol k Novému roku pred 120-timi rokmi.

Kyvadlová doprava do areálu podujatia bude zabezpečená historickými električkami premávajúcimi v 15-minútových intervaloch zo zastávky Hietzing U, Kennedy Brücke po trase linky č. 10 na Ottakring a ďalej po trase linky č. 2 na zastávku Josefstädter Straße U.

Prvý odchod zo zastávky „Hietzing U“ je o 09:22, posledný o 17:02. Zo zastávky „Josefstädterstraße U“ je prvý odchod o 09:41, posledný o 17:41.

Podrobnejšie informácie o tomto podujatí Vám prinesiem hneď ako ich budeme mať k dispozícii.

Autor: Jaroslav Filo a http://vef.at/Tramwaytag.htm

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.