Tip na prázdniny: Zážitkové vlaky v banskobystrickom kraji

BANSKOBYSTRICKÝ KRAJ – Po minuloročnom úspechu Horehronského expresu si pre Vás Banskobystrický samosprávny kraj na toto leto pripravil rozšírenie tohto projektu o ďalšie nemenej zaujímavé trasy. K známym trasám Brezno – Červená Skala – Dedinky a späť a Brezno – Zbojská – Tisovec a späť sa v tomto roku pridáva aj trasa Zvolen – Banská Štiavnica – Kremnica a späť a v príprave sú aj ďalšie zážitkové vlaky.

 

HOREHRONSKÝ EXPRES: Brezno – Červená Skala – Dedinky a späť

Vychutnajte si jazdu historickým vláčikom jednou z najkrajších železničných tratí z Brezna cez Červenú Skalu a Telgárt až do Dediniek. Spoznajte nevídané lokality Horehronia, unikátne železničné technické pamiatky, čaro kráľovohoľských Nízkych Tatier alebo pôvabné scenérie južnej strany Slovenského raja. Atmosféru vo vlaku bezpochyby zaručí animačný program, ktorý zabaví aj naučí.

Horehronský expres bude premávať v letných mesiacoch v dňoch: 25. júla, 1. a 22. augusta 2020

Vozidlá: M 240.039 “Singrovka” (25. júla) a M 286.018 “TÚLAVÁ” (1. a 22. augusta)
Doplnková doprava:  Zo železničnej stanice Červená skala vás do Šumiaca prepravia. Vozidlo bude na vás čakať priamo na stanici.

 

Vysvetlivky:

 • Platí vždy tam aj späť,  jednosmerné cestovné nie je k dispozícii.
 • Cestu je možné začať a ukončiť v ktorejkoľvek zástavke vlaku – cestovné za neprejdené úseky sa nevracia
 • Zľavnené cestovné: Deti vo veku 3 – 14,99 rokov, dieťa do 2,99 rokov bez sprievodu platiaceho cestujúceho, študenti s ISIC, ITIC, ZŤP a ZŤP-S, seniori nad 60 rokov
 • Deti do 2,99 rokov v sprievode platiaceho cestujúceho zdarma bez nároku na miesto na sedenie.
 • Vo vlakoch neplatia žiadne zľavy a réžijné výhody!

Podmienky:

 • Platí vždy tam aj späť,  jednosmerné cestovné nie je k dispozícii.
 • Cestu je možné začať a ukončiť v ktorejkoľvek zástavke vlaku – cestovné za neprejdené úseky sa nevracia
 • Objednávku je možné zmeniť alebo zrušiť najneskôr 73 hodín pred plánovaným dátumom jazdy.
 • Poplatok za zrušenie objednávky: 20% z celkovej hodnoty objednávky
 • V prípade zmeny objednávky na objednávku s vyššou hodnotou, sú cestovné lístky neplatné do momentu doplatenia rozdielu v cene objednávky.
 • V prípade zmeny objednávky na objednávku s nižšou hodnotou bude rozdiel v cene objednávky vyplatený v prospech klienta najneskôr v deň jazdy alebo do 14 dní po potvrdení zmeny.
 • Cestovné lístky sú neprenosné.
 • Cestovné lístky je možné zakúpiť len do vyčerpania kapacity vlaku.
 • Vo vlakoch neplatia žiadne iné zľavy a tarifné výhody.
 • Po naplnení kapacity vlaku si vyhradzujeme právo odmietnuť nástup cestujúceho bez vopred zakúpeného platného cestovného lístka na daný vlak

Podmienky V SÚVISLOSTI SO SITUÁCIOU COVID-19:

 • pri nástupe do vlaku bude cestujúcim na ruky aplikovaná dezinfekcia
 • cestujúci musia byť vybavení rúškom alebo iným prekrytím horných dýchacích ciest
 • dotykové plochy (madlá a kľučky na nástupných plošinách, dverách, oknách, sedadlách a stolíky vo vozňoch) a toalety budú pravidelne dezinfikované
 • jednotlivé vozidlá budú pravidelne vetrané
 • počet cestujúcich vo vlaku nesmie prekročiť počet miest na sedenie.

BANÍCKY EXPRES: Zvolen – Banská Štiavnica – Kremnica a späť

Nasadnite na Banícky expres a vydajte sa s nami do kraja striebra a zlata. Zážitkový vlak premáva po jednej z najkrajších železničných tratí tam, kde banícka tradícia prežíva do dnešných dní: do Banskej Štiavnice a do Kremnice.

Chvíle, pri ktorých sa budete kochať pohľadom na Štiavnické a Kremnické vrchy vám spríjemnia vystúpenia hercov, ktorí vás zabavia a aj čo to naučia.

Vašou úlohou bude okrem sladkého ničnerobenia aj stráženie pokladu, ktorý chcú poctiví ľudia bezpečne doručiť do cieľovej stanice. Ale pozor, môžu sa objaviť zákerní permoníci a poklad ukradnúť! Podarí sa Vám ho ochrániť?

Banícky expres bude premávať cez letné prázdniny v sobotu 11. júla , 8. a 15. augusta 2020.

ZBOJNÍCKY EXPRES: Brezno – Zbojská – Tisovec a späť

Pohodlne usadení v Zbojníckom exprese si vychutnáte jazdu vláčikom po unikátnej historickej trati v legendárnom zbojníckom prostredí s nádhernou prírodou Čertovej doliny. Spoznáte zbojnícke chodníčky v kraji zbojníka Jakuba Surovca, po ktorých sa neraz prechádzal aj legendárny Juraj Jánošík pri cestách do gemerskej stolice.

Pridajte sa a nastúpte na čarovnú jazdu železničnou traťou, po ktorej jazdila zubačka s najväčším stúpaním v strednej Európe.

Prežite s rodinou deň v príjemnej atmosfére Zbojníckeho expresu, kde na Vás budú čakať mnohé prekvapenia.

Zbojnícky expres bude premávať cez letné prázdniny v nedeľu 19. júla2. a 23. augusta 2020.

„Na základe minulej letnej skúsenosti sme sa opäť rozhodli finančne podporiť túto turistickú atrakciu prostredníctvom našej krajskej organizácie cestovného ruchu. A nie len to. Keďže sa ukazuje, že historické vlaky sú atraktívna téma, vypravíme historické zážitkové vlaky aj na iných miestach kraja,“ uviedol predseda BBSK Ján Lunter.

Autor: Jaroslav Filo
Foto: zahoramizadolami.sk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.