Tip na prázdniny: Vyhliadkové jazdy Piešťanským expresom

PIEŠŤANY – Tak ako každý rok, aj v tomto roku sa počas kúpeľnej sezóny môžete odviezť populárnym vyhliadkovým vláčikom tzv. Piešťanským expresom, ktorý spája mesto Piešťany s Kúpeľným ostrovom. Vláčik premáva denne v 30-minútovom intervale do 31. augusta od 09:00 do 21:00 a od 1. septembra do 15. októbra od 11:00 do 19:00.

 

 

 

Cestovný poriadok:

Text: Jaroslav Filo
Foto:
Peter Vodička

 

Komentárov

  1. Dobrý deň,
    chcela by som informáciu, prečo nenapíšete od kedy premáva Piešťanský expres.
    Cez sviatočné a voľné dni (1.máj,8.máj) ako som bola v minulosti už svedkom, vôbec nepremával, hoci bolo krásne počasie a veľa turistov sa zaujímalo o jeho jazdy.
    Ďakujem.
    M.

  2. Dobrý deň Lenka, podľa informácií zverejnených na stránke visitpiestany.sk táto turistická atrakcia jazdila aj v minulom roku, avšak už nie po Kolonádnom ale Krajinskom moste. Na stránke vláčika piestanskyexpres.sk v sekcii Cestovný poriadok je aktualizovaná mapka s odchodmi podľa ktorých sa jazdilo v roku 2015. Podľa tejto mapky v uplynulom roku vláčik premával od 15. apríla do 31. augusta, t.j. nie do polovice októbra ako tomu bolo v minulosti. Ako bude vyzerať premávka v tomto roku zatiaľ nevieme nakoľko na úvodnej stránke vláčika sa píše, že plánovaný začiatok sezóny je 15. 04. 2009. Nakoľko má prevádzkovateľ záujem o propagáciu a marketing už posúďte sami.

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.