Tip na prázdniny: Vlakom do Nededu

PB050667aŠAĽA, NEDED – Internetový portál VLAKY.NET Vás srdečne pozýva na mimoriadnu jazdu historickým motorovým vozňom M 262.004 „Fontána“ po zabudnutej trati Šaľa – Neded, ktorá sa uskutoční 30. augusta 2015. Vláčik motoráčik bude vyrážať zo Zvolena o 07:10 a cestou do Šale si prejde aj trať Kozárovce – Zlaté Moravce, ktorá je už tiež bez pravidelnej dopravy a na ktorej nebude chýbať ani fotozastávka.

Medzi Šaľou a Nededom budú k dispozícii dva páry vlakov. Prvý bude prednostne slúžiť cestujúcim zo smeru Zvolen, a druhý prednostne pre cestujúcich zo smeru Bratislava a Česká republika. Obidva páry vlakov postoja na vybraných miestach, takže budete mať príležitosť na fotografovanie. Posledný spoj z Nededu bude potom priamo pokračovať až do Bratislavy-Hlavnej stanice, pričom zastaví aj na zastávke Vinohrady.

 

PREDBEŽNÝ CESTOVNÝ PORIADOK
Vlak č. 1 Zvolen-osobná stanica (07:10) – Zlaté Moravce – Šaľa (10:25) – Neded
Vlak č. 2 Neded – Šaľa (12:40)
Vlak č. 3 Šaľa (12:50) – Neded
Vlak č. 4 Neded – Šaľa (14:40) – Bratislava-Vinohrady – Bratislava-Hlavná stanica (15:45)

 

Z dôvodu obmedzenej kapacity motorového vozňa je potrebná registrácia. Na výber sú nasledujúce možnosti:

Zvolen – Zlaté Moravce – Šaľa – Neded + Neded – Šaľa (vlakmi č. 1 + 2) 20,- € / osoba REGISTRÁCIA
Šaľa – Neded a späť  (vlakmi č. 1 + 2) 10,- € / osoba REGISTRÁCIA
Šaľa – Neded a späť  (vlakmi č. 3 + 4) 10,- € / osoba REGISTRÁCIA
Šaľa – Neded + Neded – Šaľa – Bratislava (vlakmi č. 3 + 4) 14,- € / osoba REGISTRÁCIA
Zvolen – Zlaté Moravce – Šaľa – Neded + Neded – Šaľa – Neded + Neded – Šaľa – Bratislava-Hlavná stanica (vlakmi č. 1 + 2 + 3 + 4) 30,- € / osoba REGISTRÁCIA

 

Prednostné miesto na sedenie majú cestujúci s online rezerváciou na dlhší úsek trasy. S prípadnými otázkami a požiadavkami sa môžete obrátiť na dodi@vlaky.net

Platba je možná platobnou kartou online alebo prevodom na bankový účet v SR. Záujemcovia z Českej republiky majú možnosť platby aj na CZ účet.

Zmena programu z organizačných dôvodov vyhradená. Prípadné zmeny budú pred akciou uverejnené na stránke VLAKY.NET. Akcia sa koná za každého počasia. Cestovné sa vracia len v prípade zrušenia akcie. Na cestovné sa nevzťahujú režijné výhody a zľavy.

Každý účastník sa zaväzuje, že bude dodržiavať pokyny usporiadateľov a osôb zabezpečujúcich jazdu mimoriadnych vlakov, nebude ohrozovať svoje ani cudzie zdravie a majetok. Účasť na akcii je na vlastnú zodpovednosť. Organizátor nezodpovedá za ujmy na zdraví či škody na majetku, ani za prípadné meškanie vlaku a následne zmeškania prípojov. Účastníci sa tiež budú snažiť neprekážať si navzájom v zábere počas fotografovania.

Zdroj: VLAKY.NET
Foto: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.