Tip na prázdniny: Ždiarsky expres – vláčik Maguráčik

Zdiarsky expres-ŽDIAR – Chcete spoznať 7 km tatranskú obec a jej okolie a nenachodiť sa pritom viac, ako je únosné? Odvezte sa turistickým vlakobusom, tzv. Ždiarským expresom, ktorý parkuje  pri hoteli MAGURA v Monkovej doline. Vďaka primeranej rýchlosti a vybaveniu poskytuje táto atrakcia nielen pekný výhľad, ale aj možnosti fotografovania či filmovania.

 

 

Okruh jazdy vláčika:

 Hotel MAGURA, Monkova dolina
 
Zastávka Ždiar TATRA
 
Potraviny ABC
 
Múzeum Ždiarsky dom
 
Obecný úrad (Hasičská stanica, Potraviny u Vlasty)
 
Penzión Ždiar
 
Ski centrum Strachan
 
Ždiar Strednica​
 
Hotel MAGURA, Monkova dolina (prestávka 20min)

Vláčik prechádza okruh 2x:

– prvý okruh nástupy (cca 60min)
– druhý okruh výstupy (cca 40min)

 

Popis okruhu jazdy vláčika:

Ždiarsky express vláčik MAGURÁČIK odchádza z hotela MAGURA na stanovisko 2 – zastávka Ždiar TATRA, odtiaľ pokračuje hlavnou cestou do dolnej časti Ždiaru a otáča sa na stanovisku 3 – Potraviny ABC. Obecnou cestou pokračuje popri stanovisku 4 – Múzeum Ždiarsky dom do centra obce na stanovisko 5 – Obecný úrad (Hasičská stanica, Potraviny u Vlasty). Odtiaľ pokračuje obecnou cestou do hornej časti Ždiaru popri stanovisku 6 – Penzión Ždiar a stanovisku 7 – Ski centrum Strachan na stanovisko 8 – Ždiar Strednica. Z tohto stanovišťa sa vracia obecnou cestou a pokračuje popri Belanskému potoku na stanovisko východiskového bodu Hotel MAGURA Monkova dolina (prestávka 20min). Odtiaľ vláčik pokračuje druhým okruhom.

V prípade záujmu je možnosť dohody aj inej trasy podľa Vašich požiadaviek. Objednajte si vláčik len pre seba, pre spestrenie Vašej akcie alebo podujatia, resp. pre Vašu rodinu. Potešte Vaše deti a Vašich blízkych touto žiadanou atrakciou.

 

Cestovný poriadok: Vláčik premáva počas víkendov a sviatkov o 09:30, 15:00 (v nedeľu) a 17:00 (v sobotu).

CENA: dospelý 5,- €, dieťa do 12 rokov 3,- €

 

POZOR! Z TECHNICKÝCH PRÍČIN JE PREMÁVKA VLÁČIKA POZASTAVENÁ.

 

Kontaktujte ždiarsky expres – vláčik Maguráčik a objednajte si jazdu: 0908 449 702 (Monka Jozef ml.), resp. kontaktujte recepciu hotela MAGURA, tel.: 052 478 05 11

Zdroj: Magurahotel.sk

trasa 2

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.