Tip na prázdniny: Šumavské léto s párou – Půlnoční expres

ČESKÁ REPUBLIKA – Druhého srpna 2012, kdy na nočním nebi bude vládnout měsíc v úplňku, vyjede z pohraniční stanice Nové Údolí „Půlnoční expres“. Tato jízda je naprosto unikátní a nemá v rámci nostalgickcých vlaků ČD obdoby! Nenechte si tuto jedinečnou příležitost ujít! Historický parní vlak Vás poveze temnými lesy, nad kterými bude na nebi zářit měsíc ve svém úplňku. Od bavorské hranice v Novém Údolí pojedete slatinami, podél Studené Vltavy až do tajemného Černého Kříže a odtud okolo strašidelného rašeliniště Mrtvý Luh, po břehu naší nejdelší řeky až k okraji Lipenského jezera do stanice Nová Pec.

Není mnoho příležitostí, kde byste si mohli vychutnat atmosféru nočních parních vlaků a mihotajících se světel v oknech vagonů. V soupravě budou zařazeny i bufetové a vyhlídkové otevřené vozy.

Jízda se koná v rámci akce „Jihočeské památky za úplňku“, které organizuje Jihočeské pohádkové království. Můžete proto v Novém Údolí využít příležitosti a svézt se nočními jízdami drezínou po nejkratší mezinárodní železnici na světě – Pošumavské jižní dráze, navštívit s baterkou muzeum Pošumavských lokálek, popř. posedět u ohně na dosah od německé hranice.

Jízdní řád

Půlnoční expres – jede 2.VIII.2012

Stanice

21.40

23.50 Nové Údolí 20.50 23.45
21.50 23.59 Stožec 20.40

23.36

22.01

Černý Kříž 23.24
22.10 Pěkná

23.14

22.22

Ovesná 23.02
22.28 Nová Pec

22.55

Jízdné:

  • Dospělé jízdné: 300,- Kč
  • Dětské jízdné (děti do 15 let): 150,- Kč
  • Držitel jízdenky Sport Karta+ Vltava-Dunaj: zdarma

Vlak má omezenou kapacitu. Rezervace jsou velmi dopručeny

Rezervace:

do 1.8.2012 na tel.:  972 544 691 nebo na e-mailu jiznicechy@cd.cz

Předprodej s rezervací:

do 1. 8. 2012 v těchto místech:

  • České Budějovice (ČD Centrum)
  • Český Krumlov (pokladna ČD na nádraží)
  • Černá v Pošumaví (pokladna ČD na nádraží)
  • Horní Planá (pokladna ČD na nádraží)
  • Nová Pec (pokladna ČD na nádraží)
  • Volary (pokladna ČD na nádraží)
  • Nové Údolí (železniční muzeum u zastávky)

Zbytková volná místa budou prodána u vlaku dne 2.8.2012

Jak se na Půlnoční expres dostanete?

V noci samozřejmě běžné vlaky již nejezdí. Můžete ale přijet autem do Stožce, zaparkovat na obecním parkovišti nedaleko železniční zastávky a pak nasednout do Půlnočního expresu, který ze Stožce odjíždí do Nového Údolí ve 20.40 hod., do Nové Pece pak ve 21.50 hod.

Pokud jste ubytováni v Nové Peci či v okolí, lze použít pravidelného vlaku Os 8124/5, kterí jede z Českých Budějovic přes Novou Pec a Stožec do Nového Údolí a tam na Půlnoční expres počkat. Zpět pak dojedete parním vlakem. Je-li pro Vás výhodnější cesta autem přes hraniční přechod Strážný, pak můžete přes německou obec Borské Mlýny (Haidmühle) dojet až na parkoviště (parkovné 1,5 EUR – v pozdních hodinách se většinou nevybírá) u hraničního přechodu Nové Údolí, odkud to máte na českou železniční zastávku cca 5 minut chůze.

Šťastnou cestu pod hvězdami!

Zdroj: České dráhy, a.s.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.