Tip na prázdniny: Sezónna premávka nostalgických liniek H4 a H24 v Brne

BRNO – Od 23. júna do 30. septembra 2018 budú cez víkendy a sviatky opäť premávať historické električky a trolejbusy na linkách H4 a H24. Na oboch linkách platí bežná tarifa IDS JMK s výnimkou prepravy bicyklov a nadrozmerných batožín, ktorá v historických vozidlách nie je povolená.

 

 

 

 

Električková linka H4:

Linka H4 premáva po trase a zastávkách Komenského námestie – Česká – Malinovského námestie – Hlavné nádražie (1. a 2. koľaj) – Nové sady – Hybešova – Václavská – Mendlovo námestie a späť (nástup: zastávka na konečnej električiek). Na Mendlovom námestí je možné prestúpiť na nadväzujúcu linku H24. Na linke môže byt alternatívne miesto historickej električky nasadený „retro vozeň“.

Trolejbusová linka H24:

Linka H24 je prevádzkovaná historickými trolejbusom po trase a zastávkách Mendlovo námestie (nástup: zastávka linky 37) – Výstavište-hlavný vstup – Pisárky – Anthropos – Optátova – Vozovňa Komín a späť. Linka obsluhuje iba uvedené zastávky! Na Mendlovom námestí je možné prestúpiť na linku H4.

Autor: Patrik Špačinský
Foto: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.