Tip na prázdniny: Sahara 2011

SAHARA – najväčšie a najvýznamnejšie stretnutie vojenských historických vozidiel a klubov vojenskej histórie na Slovensku.Táto akcia vám ponúkne nie len   možnosť obdivovať viac ako 100 vojenských vozidiel rôznych typov a značiek z rôznych období ich vzniku, ale uchváti vás nevšednými, do detailov spracovanými ukážkami bojov z obdobia 2. Svetovej vojny s použitím veľkého počtu vojakov , pozemnej techniky, lietadiel a pyrotechnických efektov. Počas prestávok budete mať možnosť obdivovať dobové tábory rôznych armád (Nemeckej, Sovietskej, Československej, Americkej, Anglickej), stretnúť sa s ukážkami Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru a predvádzaním modernej vojenskej techniky patriacej VTSÚ a to všetko v unikátnom prostredí priestoru VTSU Záhorie, jedinečnom v strednej Európe, ktoré svojim prostredím pripomína púšť.

Tento priestor už od dávnych čias využíva armáda na testovanie a výskum vojenskej techniky. V období 2. svetovej vojny túto lokalitu využíval nemecký Wehrmacht na výcvik vojakov a skúšanie svojej techniky do Afriky. A práve pre túto výnimočnosť terénu sme nazvali našu akciu SAHARA. Koná sa s veľkým úspechom každý rok pri príležitosti osláv SNP, v tomto roku to bude od 26.8 do 28.8. 2011.

SAHARA je určená pre majiteľov, nadšencov a fanúšikov vojenských veteránov, ktorí si môžu svoju techniku vyskúšať v extrémnych podmienkach. Účastníci SAHARY medzi sebou súťažia vo viacerých kategóriách, do ktorých je technika rozdelená. Každá súťaž je vyhodnotená a súťažiaci sú odmenený cenami. Akcie sa zúčastňuje technika zo všetkých kútov sveta a rôznych typov – od kolesovej, pásovej a špeciálnej techniky z čias 2 sv. vojny, cez vozidlá 50 – 60 rokov až po súčasné.

SAHARA je určená pre kluby vojenskej histórie, ktoré reprezentujú svoju činnosť v dobových tábotoch a v ukážkach bojov z obdobia 2. Svetovej vojny.

Akciu podporujú: I.P.R. SLOVAKIA s.r.o., Klub vojenskej histórie CARPATHIA, Ministerstvo Obrany Slovenskej Republiky, VTSU Záhorie, Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru, Magnetpress, KHV Karpatia, Matyšák, Heineken.

Zdroj: http://www.sahara-slovakia.sk/index.php?selected=7&lang=sk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.