Tip na prázdniny: Rozlúčka s letom – Hradnou strelou na Spišský hrad a podhradie

KOŠICE, SPIŠSKÉ PODHRADIE – Netradičnú rozlúčku s prázdninami pripravil pre malých aj veľkých cestovateľov Klub historických koľajových vozidiel z Košíc. Na záver letných prázdnin vypravia nadšenci železničnej histórie mimoriadny nostalgický vlak z Košíc do Spišského Podhradia. Cieľom zaujímavej jazdy je výlet na Spišský hrad, Dreveník, Sivú bradu či Spišskú Kapitulu. V spolupráci so Slovenským národným múzeom budú mať navyše malí  cestujúci vstup na hrad bezplatný.

„Z košickej hlavnej stanice vyrazíme s našou Magdou – motorovým vozňom M 131. 1125, a s jedným prívesným vagónom v sobotu ráno presne o ôsmej. O štvrťhodinku budú môcť v Kysaku pristúpiť aj cestujúci zo smeru od Prešova. O pol desiatej by sme mali, po krátkej foto-zastávke, doraziť na stanicu v Spišskom Podhradí. Tá bola väčšiu časť minulého roku bez práce, pretože povodne a veľká voda poškodili trať a neďaleký most. Dúfame, že počasie nám bude na záver leta želať a spolu prežijeme peknú sobotu a nezabudnuteľný výlet,“ povedal Ľubomír Lehotský, manažér KHKV.

Alternatív na výlet v samotnom Spišskom podhradí je viac. Okrem hradu si môžu turisti prezrieť unikátne skalnaté mestečko Dreveník, alebo sa vybrať ku gejzíru na Sivú Bradu a cestou si prehliadnuť stredovekú Spišskú Kapitulu. Kto bude chcieť navštíviť všetky atrakcie Spiša, má čo robiť a na pomalé tempo bude musieť zabudnúť. Odchod mimoriadneho nostalgického vlaku je naplánovaný na 16:25, s príchodom do Košíc krátko pred osemnástou hodinou.

Cestovné lístky dostanú záujemcovia až priamo vo vlaku, nemusia teda blúdiť po stanici. Výťažok z cestovného poputuje na záchranu a opravu historických koľajových vozidiel.

Vzhľadom na veľký záujem odporúčame rezervovať si miestenky čo najskôr a to e-mailom na adrese: khkv@khkv.sk.

Tešíme sa na Vás. Projekt jázd po zabudnutých tratiach je spolufinancovaný z dotácie Košického samosprávneho kraja.

Autor: Ľubomír Lehotský, manažér KHKV

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.