Tip na prázdniny: Připravte si jízdenky!

ČESKÁ REPUBLIKA – Podlipanské múzeum Vás srdečne pozýva na zaujímavú výstavu „Připravte si jízdenky!„, ktorá potrvá až do 28. decembra 2012. Výstava Vás oboznámi s históriou železnice, stavbou a vývojom olomoucko – pražskej dráhy (v úseku Pečky–Úvaly), staničnými budovami, lokomotívami a vlakmi, ktoré na tejto trati jazdili alebo s železničnou módou.

Môžete si pozrieť modely mašín a vlakov, historické fotografie, veľké množstvo zberateľských predmetov – od historických píšťaliek výpravcu cez cestovné lístky, lampy, návestidla, cestovné poriadky, historické mapy, technické zariadenia ako sú súčasťou sovětského reléového systému z 50. rokov minulého storočia a podobne

Súčasťou výstavy je aj funkčný panel modelového koľajiska a detský kútik, kde si môžu vyrobiť svoju lokomotívu alebo sa pohrať s dreveným vláčikom. Každý detský návštevník dostane svoj pamätný kartónový cestovný lístok označenou pôvodnýmm kompostérom a cvaknutý historickými kliešťami.

Autori textov: PhDr. Vladimír Jakub Mrvík, Ing. Václav Zahrádka a Pavel Stejskal.

Na výstave spolupracovali: Združenie železničných modelárov Pečky, Ing. Pavel Corradini, Jan Flieger, Pavel Stejkal, Jan Hradecký, Ing. Václav Zahrádka – Múzeum železničných drezín Čachrov, pracovníci Štátneho okresného archívu Kolín, výpravca železničnej stanice Český Brod a Občianske združenie Posázavský pacifik (Záhradná železnica Zásmucka)

Múzeum je otvorené od utorka do piatku od 09:00 do 17:00, v sobotu a v nedeľu od 11:00 do 17:00. Obedňajšia prestávka je od 13:00 do 13:30.

Vstupné:
– Základné (dospelí):
30,- Kč
– Zľavnené (deti, študenti. dôchodcovia): 15,- Kč
– Rodinné: 60,- Kč
– Bezplatné: deti do 6 rokov a občania ŤZP

Zdroj: http://www.podlipanskemuzeum.cz/pro-navstevniky/vystavy/
Spracoval: Jaroslav Filo

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.