Tip na prázdniny: Premávka Terchovského vláčika počas leta

TERCHOVÁ – Terchová, Štefanová a Vrátna dolina patria medzi klenoty Malej Fatry a lákajú množstvo turistov a výletníkov. Okrem aktívneho výletu si čaro prírody môžete teraz vychutnať aj prostredníctvom vyhliadkovej jazdy Terchovským vláčikom. Vláčik premáva celoročne podľa aktuálneho cestovného poriadku a počas jazdy sa od zábavných sprievodcov dozviete veľa zaujímavostí. Súprava s dvoma vagónmi s kapacitou 56 osôb je vybavená zrovnateľnými okienkami a preto škaredé alebo daždivé počasie nie je prekážkou.

 

Letný cestovný poriadok:

Odchody od Hotela Gold: 09.00, 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30 a 18:00.

 

CENNÍK * Dospelí Deti
od 2. do 12. rokov
Dôchodcovia, ŤZP, ŤZP-S
Terchová – Terchová
Vrátna dolina – Štefanová
Terchová – Kamence a Camping
3,- € 2,- €
Terchová – Vrátna
Vrátna – Terchová
3,50 € 2,50 € 3,- €
Malý okruh (45 minút) 6,50 € 3,- € 4,- €
Veľký okruh (60 minút) 7,- € 3,50 € 5,50 €
Obyvatelia Belej a Terchovej 1,50 € 1,- € 1,- €

* Pri kúpe akéhokoľvek tovaru – napríklad suvenírov, syrov, alebo si dáte kávičku Vám vrátia za jazdu vláčikom sumu, ktorá bude uvedená na kupóne, ktorý dostanete. Pri platbe si môžete uplatniť aj viac kupónov.
Príklad: Dvaja dospelí a dve deti išli vláčikom celý okruh. Pri platbe získali 4 kupóny v celkovej hodnote 6,- €. Neskôr si kúpia suveníry, syry v našom Infocentre. Pred platením odovzdajú kupóny na zľavu a tá im bude odrátaná z celkovej sumy nákupu. Výška zľavy nemôže byť vyššia ako hodnota nákupu. Zľavu si môžete uplatniť v Infocentre pod sochou Jánošíka (drevenička vedľa Coop Jednota) alebo v Turistickom centre pri Lidl.

Ďalšie informácie nájdete na webstránke Terchovského vláčika.

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.