Tip na prázdniny: Premávka historických vozidiel v Liberci a 111 rokov Zubačky Tanvald – Kořenov

ČESKÁ REPUBLIKA – Srdečne Vás pozývame na nevšedé jazdy historických vozidiel, ktoré sa uskutočnia v dňoch 5. a 6. júla 2013 pri príležitosti 110. výročia zubačky Tanvald – Kořenov.

Historická  električka T3M č. 8106 bude v prevádzke v piatok 5. júla na zvláštnej linke č. 1 medzi Lidovými Sady a Horním Hanychovem.

Na oslavy 111 rokov Zubačky môžete isť v sobotu 6. júla 2013 do Tanvaldu. Z Liberce historickou električkou 6MT č. 117 zvláštnej linky č. 4 do Jablonce nad Nisou, kde bude zaistení prestup do historického autobusu Karosa ŠL 11 zvláštnej  linky č. 111 do Tanvaldu s prestupom na mimoriadne vlaky do Kořenova a Harrachova. Pre linky č. 4 a 111 platí zvláštna tarifa, cestovné lístky je možné si zakúpiť priamo vo vozidle u sprievodcu.

Historická električka a autobus absolvujú celkom tri páry spojov, jablonečáci sa potom môžu odviesť naviac niekoľkokrát svojou historickou električkou do Zeleného Údolí a naspať

Centrom osláv bude železničná stanica Kořenov, kde bude pripravení bohatý program.

Dve súpravy mimoriadnych vlakov vypraví na Zubačku Železničná spoločnosť Tanvald. Z Tanvaldu do Kořenova a naspäť bude súpravu zvláštneho ozubnicového vlaku tvoriť historický motorový voz „Singrovka“ M 240.056, barový voz Balm Bistro, vozy Balm a unikátna ozubnicová lokomotíva „Rakušanka“ T 426.0. V barovom voze si môžete okrem občerstvenia zakúpiť i upomienkové predmety zo Zubačky. Pivo a limonáda sa roznášajú po celom vlaku. V horních troch vozoch zvláštneho vlaku môžete na televízii sledovať pohlaď zo stanovišta rušňovodiča motorového vozu.

Medzi Kořenovem a Harrachovem zvláštne parné vlaky odvezie parná lokomotíva „Babička“ 310.0134 s vozy Ci a historickou motorovou lokomotívou „Hektor“ T 435.0111. lístky do zvláštnych parných vlakov kúpite v deň akcie v predpredaji na stanici v Tanvaldě alebo priamo vo zvláštnych vlakoch . Budete odbavení historickými lepenkovými lístkami i sprievodcami v historických uniformách.

Cestovné poriadky:

Zdroj: http://boveraclub.drat.eu/index.php?page=home&read=2013042221473113 a http://www.zubacka.cz/aktualne/20130625_111_let_zubacky_6_cervence_2013/index.htm

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.