Tip na prázdniny: Premávka historického trolejbusu v Zlíne

ZLÍN – Dopravná spoločnosť Zlín – Otrokovice bude  počas letných prázdninových nedeli vypravovať  historický trolejbus Škoda 9 Tr. Bude sa objavovať na linkách 9 a 10. V historickom trolejbuse  budú nainštalované označovače cestovných lístkov a cestujúci sa budú môcť odviesť podľa štandardných tarifných podmienok. V historickom  trolejbuse budú platiť všetky druhy jednotlivých i časových lístkov.

Rekonštruovaný červený trolejbus Škoda 9 Tr s evidenčným číslom 1 bude jazdiť počas všetkých júlových a augustových nediel na linke na 9 medzi Baťovou nemocnicou a točnou Jižní Svahy, Středová. Dva spoje vždy prejdu  i na linku 10 z Jižních Svahů na točnu Malenovice, Centro.

Historický trolejbus bude jazdiť na linke 9 ako pridaný spoj 5 minút za pravidelným spojom.

Odjazdy zo Středové: 13.05, 15.25, 17.45

Na linke 10 pôjde historický trolejbus s odjazdom:
zo Středové: 13.56, 16.16
z točny Malenovice, Centro: 14.41, 17.01

Vzhľadom k tomu, že táto spoločnosť vlastní iba jeden historický trolejbus v prípade jeho poruchy ho nemá čím nahradiť. aktuálne informácie o premávke historického trolejbusu získate na dopravnom dispečingu 577 271 269.

Cestovné poriadky:

Cestovný poriadok linky č. 9
Cestovný poriadok linky č. 10 smer Malenovice, Centro
Cestovný poriadok linky č. 10 smer Jižní Svahy, Středová

Zdroj: http://www.dszo.cz/?section=spolecnost&file=tiskovky&id=412
Foto: Peter Velecký

1 Comment

  1. Dobrfd den pane Me1ro,odjezdy žlutfdch autobusů na trase Plzeň Praha njedate pod tedmto . Zobrazene9 vfdsledky jsou od 22.9.2011, pro změnu data nebo směru stačed změnit vyhlede1vaced krite9ria a opakovat hlede1ned.Pěknfd den a šťastnou cestu!

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.