Tip na prázdniny: Premávka historického autobusu pri príležitosti osláv 1150. výročia príchodu sv. Cyrila a Metoda

NITRA – V dňoch 5. – 7. júla 2013 budú sa príležitosti osláv 1150. výročia príchodu sv. Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu uskutoční bohatý kultúrny program, ktorý sa bude konať najmä na Svätoplukovom námestí. Počas trojdňových osláv nebude chýbať ani tradičný Nitriansky jarmok s ponukou remesiel v tradičných podobách a Pivné slávnosti. Nitrianske korzo bude plné umenia, výstav, hier a atrakcií, v parčíku pri DAB bude zraz historických vozidiel  a vystavené budú aj vzácne exponáty zo zbierok Slovenského poľnohospodárskeho múzea v Nitre.

Z dôvodu zvýšených prepravných nárok preto ARRIVA NITRA a.s.vypraví mimoriadne posilové autobusové linky P1 a P2., pričom na väčšine spojov linky P1 bude cez víkend premávať historický Ikarus 280.08.

Linka P1 bude premávať po trase KLOKOČINA, Kmeťova – Polilinika Klokočina – Párovská – Divadlo Andreja Bagara – Predmostie – Andreja Hlinku, Centro – Poliklinika Chrenová – CHRENOVÁ, Gorazdova.

Víkendový cestovný poriadok:

Odchody z Klokočiny: každú hodinu od 13:12 do 22:12
Odchody z Chrenovej: každú hodinu od 13:41 do 22:41

Ďalšie informácie o oslavách 150. výročia príchodu sv. Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu nájdete TU.

Zdroj: http://www.arrivanitra.sk/ a www.nisys.sk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.