Tip na prázdniny: Po stopách Dargovských bojov

DARGOV – V priestoroch Pamätníka víťazstva na Dargove (cesta E50 Košice – Michalovce) a v jeho blízkom okolí si pripomenieme dramatické chvíle bojov o Dargovský priesmyk počas 2. svetovej vojny. V predvečer 69. výročia SNP bude návštevníkom sprístupnená Sieň bojovej slávy, v ktorej sa koná premietanie dokumentárnych filmov s tematikou Dargovskej operácie s prednáškovými vstupmi Ing. Michala Jakubca (RSDBSA), prezentácia nových informačných textov o munícii, osobnostiach a autorovi monumentálnej sochy V. Löfflerovi, informácie o rekonštrukcii Siene bojovej slávy.

Sieň bojovej slávy je otvorená od 15.00. Na lúke (smer Borda) bude symbolická rekonštrukcia bojov z 2. svetovej vojny, ktorú zrealizuje Klub vojenskej histórie Čapajev od 17.00 do 18.00.

V areáli Pamätníka víťazstva začína o 18.00 kultúrny program, v ktorom zaznejú slovenské, ruské a ukrajinské piesne, balady a romansy. V programe účinkujú Dychová hudba z Trsteného pri Hornáde, Zbor a orchester PUĽS-u z Prešova, Countryboys zo Svinice.

Klub vojenskej histórie Čapajev pozýva návštevníkov aj na výstavu vojenskej výstroje a výzbroje a na adrenalínové vyhliadkové jazdy armádnym vozidlom k zákopom. Návštevníci môžu využiť 2 individuálne cyklotrasy vedúce do Dargovského priesmyku z Košíc a Ruskova.

Vstup na podujatie „Po stopách Dargovských bojov“ je voľný

Zdroj: http://www.terraincognita.sk/sk a http://www.kvhcapajev.org/
Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.