Tip na prázdniny: Plnou parou na Slavnosti svijanského piva

ČESKÁ REPUBLIKA – V sobotu 13. července bude o 08:08 vypraven z nádraží Praha-Braník parní vlak na Slavnosti svijanského piva. Zaveze vás do Turnova, odkud je na slavnosti zajištěna kyvadlová autobusová doprava. V čele parního vlaku pojede lokomotiva Papoušek 477.043 z roku 1954 a v soupravě historických vozů bude zařazen bufetový vůz, kde bude možné se občerstvit nebo zakoupit drobné upomínkové předměty s železniční tématikou.

Do vlaku můžete přistoupit také v Praze-Vršovicích (8.23 h), na pražském hlavním nádraží (8.33 h), v Praze-Vysočanech (8.42 h), v Neratovicích (9.13 h), ve Všetatech (9.22 h), v Kropáčově Vrutici (9.55 h), Mladé Boleslavi hl. n. (10.19 h), v Mnichově Hradišti (10.43 h) nebo v Loukově u Mnichova Hradiště (10.52 h).

Cílová stanice vlaku je Turnov (příj. 11.02 h). Z Turnova je zajištěna kyvadlová autobusová doprava přímo do areálu koupaliště ve Svijanském Újezdu, kde bude probíhat bohatý kulturní program až do pozdních večerních hodin. Samozřejmě nebude chybět dobré jídlo a výborné pivo. Z mnoha píp potečou všechny druhy svijanského piva a bude se prodávat i pivní zmrzlina.

Pro ty, co dají přednost výletu, lze doporučit prohlídku zámku v Mnichově Hradišti nebo vystoupat na skalní útvar Drábské světničky. Parní vlak po dozbrojení a drobné údržbě vyjede z Turnova ve 12.00 hod. na vyhlídkovou jízdu směr Mnichovo Hradiště a zpět. V Mnichově Hradišti můžete navštívit zámek (po předložení jízdenky z parního vlaku přednostní prohlídka v 11.15 a 13.00).

Do Drábských světniček se nejlépe dostanete při výstupu na zastávce Březina nad Jizerou (příj. 12.21 h). Vlak se vrací zpět z Mnichova Hradiště v 15.18 a v Březině nad Jizerou zastaví v 15.25.

Předprodej jízdenek je zajištěn na pražském Masarykově nádraží v mezinárodní pokladně a v osobní pokladně na nádraží Praha-Braník denně od 8.00 do 18.00.

Ceník jízdenek a kompletní jízdní řád parního vlaku:

Autor: Josef Lemberk, České dráhy

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.